Top Baneris

Tarp geriausių Baltijos šalių jaunųjų architektų – ir lietuvė

2018 spalio 23 d.
„Senjorų rezidencija Skaudvilėje“
„Senjorų rezidencija Skaudvilėje“, VGTU Architektūros katedra, vadovas prof. R. Palekas.
Pasidalykite straipsniu

Taline įteikti šiųmečiai Baltijos šalių jaunųjų architektų geriausių baigiamųjų darbų konkurso apdovanojimai. Bakalauro kategorijoje Gabija Rutkūnaitė („Senjorų rezidencija Skaudvilėje“, VGTU Architektūros katedra, vadovas prof. R. Palekas) pasidalijo pirmąją vietą su Talino taikomųjų mokslų universiteto absolventu Sten Vendik. Magistro darbų kategorijoje nugalėjo Estijos menų akademijos absolventas Arvi Anderson.

Baltijos šalių geriausių jaunųjų architektų darbų paroda-konkursas – Baltijos architektų sąjungų asociacijos (BAUA) 2014 m. pradėta tradicija kasmet organizuoti architektūros aukštųjų mokyklų renginį. Tai vienintelis renginys, kuriame viešai pristatomi geriausi visų 10 Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektūros mokyklų absolventų darbai, lyginamos mokyklų mokymo metodikos, jų rezultatai, pristatomi gabiausi jaunieji kūrėjai. Lietuvai atstovauja VGTU architektūros fakulteto Architektūros ir Urbanistikos katedrų, KTU Architektūros fakulteto ir VDA Vilniaus ir Kauno fakultetų architektūros katedrų bakalauro ir magistro programų absolventai.

Dalyviams šis renginys svarbus ir dėl viešumo – tai galimybė savo darbą eksponuoti tarptautinėje erdvėje, taip pat pristatyti savo darbą jau nebe akademinei, o platesnei, tarptautinei architektų bendruomenei, ir dėl plataus konteksto – kitų šalių jaunųjų architektų darbų, ir dėl galimybės sulaukti kolegiško įvertinimo iš komisijos, kurios nariai yra profesionalūs architektai.

Ši paroda-konkursas Lietuvoje vyko kelis dešimtmečius. 2014 m. Vilniuje analogiškas renginys pirmą kartą įvyko Baltijos šalių mastu – nuo to laiko jį kasmet rengia visk kita Baltijos šalis. 2019 festivalis vėl vyks Rygoje.

Projektus vertino tarptautinė profesionalių architektų komisija: Markas Grinevičius („No Architects“, Lietuva), Andro Mänd („Salto“ AB OÜ, Estijos architektų sąjungos vicepirmininkas), Reinis Liepiņis („Sudraba arhitektūra“, Latvija), Levente Polyak (Vengrija).

„Senjorų rezidencija Skaudvilėje“, VGTU Architektūros katedra, vadovas prof. R. Palekas.

„Senjorų rezidencija Skaudvilėje“, VGTU Architektūros katedra, vadovas prof. R. Palekas.

Lietuvos architektų sąjungos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video