Top Baneris

Fotografijų albumuose – LDK laikų architektūra

2014 vasario 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Vasario 15 dieną, 17 val., galerijoje „Galeria Urbana“ (Architektų namai, Vilniaus g. 22, Kaunas) vyks susitikimas su unikalia keliautoja ir Lietuvos istorijos dokumentuotoja Birute Valionyte, kuri pristatys tris savo fotografijų albumus, kuriuose įamžinta LDK architektūra Baltarusijos ir Ukrainos žemėse.

Per dešimtmetį autorės surinkti faktai ir istorinė medžiaga, aplankyti ir nufotografuoti daugiau nei 500 rūmų, pilių ir tvirtovių, žyminčių LDK gyvenimą ir kultūrą, sugulė į tris solidžius (daugiau nei 600 puslapių) albumus. Pirmieji du albumai skirti lietuviškajam paveldui Baltarusijos teritorijoje, trečiasis – Ukrainai. Ketvirtasis albumas, planuojama, pasirodys dar šiemet. Šis leidinys supažindins su lietuviškąja istorine architektūra Lenkijos ir Rusijos teritorijose.

Signatarė kauniečius supažindins su ekspedicijų metu surinkta medžiaga, unikaliais LDK istorijos liudijimais ir kontraversijomis, su valstybės skiriamu dėmesiu lietuviškajam paveldui, pabirusiam toli už šiandienės Lietuvos ribų.

 Birutės Valionytės nuotraukoje:
Kunigaikščių Čartoriskių iš Gediminaičių giminės pilies ir
šv. Antano Paduviečio bažnyčios liekanos Černelicėje, Ukraina
.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video