Architektūros firma SOM (Skidmore Owings & Merrill) įgyvendino inovatyvų ateities pastatų konceptą – sukūrė 3D atspausdinamą pastatą, kuris pats gamina sau reikalingą energijos kiekį ir netgi dalijasi energija su papildoma transporto priemone ir taip dar labiau praplečia mums jau žinomo off-grid gyvenimo modelio ribas.
„Skidmore, Owings & Merrill“ (SOM) bendradarbiavo su JAV energetikos departamento „Oak Ridge“ nacionaline laboratorija, kad sukurtų lenktą paviljoną, kuris, firmos teigimu, yra didžiausia pasaulyje 3D spausdinta polimerinė struktūra. Speciali akumuliatorių sistema sujungia statinį su „Oak Ridge“ sukurta transporto priemone, pagaminta naudojant tą pačią technologiją.
Projektas buvo sukurtas kaip prototipas, kurio tikslas – skatinti naujus mąstymus apie elektros energijos gamybą, saugojimą, naudojimą ir plėtoti energijos dalijimosi galimybes. Jo kūrėjai siekia parodyti, kaip energiją galima pasidalyti tarp pastato ir motorizuotos transporto priemonės.
[prenumerata mailpoet_form_id=”8″ bg_color=”#b1cbd9″ image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/pastatas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”architektūros, interjero ir paveldo” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]SOM sukurtą prototipą sudaro 3D spausdintos plokštės, panaudojamos keliems skirtingiems tikslams. Be to, kad veikia kaip pastato fasadas, plokštės taip pat suteikia konstrukcinę atramą, šilumos izoliaciją ir apsaugą nuo drėgmės.
Pasak architektų komandos, šis „viskas viename“ metodas sumažina statybines atliekas ir sumažina medžiagų sunaudojimą. „SOM ir jos partneriai optimizavo statinio formą, kad sumažintų naudojamų medžiagų kiekį ir parodytų trimačio spausdinimo gebėjimą gaminti sudėtingas, organines geometrijas“, – pasakoja SOM komanda.
3D spausdintas off-grid prototipas yra 11,6 metrų ilgio ir 3,7 metrų aukščio ir pločio. Pastato fasadą sudaro apie 80 proc. nepermatomų plokščių ir 20 proc. stiklo, todėl korpusas yra itin efektyvus energetiškai.
„Inovacijų konsorciumas yra puikus pavyzdys, kai dizainas, vyriausybė, mokslas, universitetas ir keli pramonės partneriai dirba kartu, siekdami peržengti statybų technologijų ir didelio našumo dizaino ribas, kad išspręstų kai kurias svarbiausias energetikos ir urbanistikos problemas“, – sako SOM partneriai Brianas Lee ir Philipas Enquistas.
3D spausdinimas kasdien plečiasi vis labiau: nuo objektų iki namų ir infrastruktūros. Joris Laarman spausdina tiltą per Amsterdamo kanalą, taip pat ši technologija neseniai buvo panaudota kuriant skulptūrinį fasadą Europos Sąjungos susitikimams rengti skirtam pastatui.
Kiti naujausi SOM projektai apima didžiulį gyvenamųjų, biurų pastatų ir mažmeninės prekybos plėtrą, žinomą kaip „Manhattan West“, taip pat „Penn Station“ atnaujinimą ir plėtrą Niujorke. Daugiadisciplininė įmonė apima architektūros, inžinerijos ir urbanistinio dizaino sritis.
1 komentaras. Leave new
tai kompiuteriu sukurti vazidai