Top Baneris

Sukčiauti bandęs Šiaulių NT įmonės vadovas stos prieš teismą

2020 sausio 16 d.
law 4617873 1280
Pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sukčiavimo formų gali būti įvairių, tačiau apie jas žmonės neretai sužino tik patys tapę nukentėjusiais. Taip atsitiko vienai šiaulietei, kuri norėjo pasiskolinti pinigų namui pirkti iš pažįstamo vyro. Šis vyras – vienos nekilnojamojo turto agentūros Šiauliuose vadovas – kaltinamas sukčiavimu, o baudžiamoji byla perduota teismui.

Ikiteisminis tyrimas, kurį organizavo Šiaulių apylinkės prokuratūra, buvo pradėtas 2019 metų vasarį, kai į teisėsaugą kreipėsi moteris, galimai apgauta pinigus turėjusio paskolinti vyro. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad 2018 metų rudenį nukentėjusioji nusprendė įsigyti namą Šiaulių rajone, tačiau jai trūko pinigų visai pardavimo sumai padengti. Pagalbos ji paprašė vieno pažįstamo nekilnojamojo turto bendrovės direktoriaus, kuris pažadėjo trūkstamą sumą pinigų paskolinti kaip fizinis asmuo.

Iš pradžių verslininkas paprašė užstatyti moteriai priklausantį žemės sklypą, tačiau pastarajai paprieštaravus, šis sutiko paskolinti mažesnę pinigų sumą pasirašant skolos vekselius. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad tarp bendrovės savininko ir nukentėjusios buvo pasirašyti net 6 vekseliai. 2 iš jų buvo užpildyti be klaidų, o 4, pasak pinigus žadėjusio paskolinti verslininko, buvo užpildyti su klaidomis. Vekseliai be klaidų buvo pasirašyti iš viso 5400 eurų sumai, o likusieji (su klaidomis) laikyti verslininko įmonėje ir nesunaikinti.

Bylos duomenimis, dėl tuo metu susiklosčiusių aplinkybių nukentėjusiai nepavykus sudaryti namo pirkimo-pardavimo sutarties, ji verslininkui pranešė, kad pinigų iš jo nebesiskolins. Jis abu pasirašytus vekselius perkirpo, taip parodydamas, kad tarp jo ir moters jokių finansinių įsipareigojimų nebėra.

Po kelių mėnesių nukentėjusioji, nuėjusi į banką, sužinojo, kad jai priklausantis žemės sklypas yra areštuotas antstolių dėl neva jos negrąžinto vekselio. Šiaulių apskrities VPK Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad nekilnojamo turto agentūros vadovas tyčia vieną iš keturių (su klaidomis parašytų) nesunaikintų vekselių pateikė notarui dėl vykdomojo rašto išdavimo. Vykdomasis raštas buvo išduotas daugiau nei 2700 eurų sumai iš nukentėjusios lėšų išieškojimo verslininko naudai.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro Mariaus Foko, žmonėms reikia būti atsargiems ir budriems tiek skolinant, tiek skolinantis pinigus. Svarbu įvertinti situaciją, pasitarti su artimaisiais ir nepriimti skubotų sprendimų, kurie vėliau gali turėti labai skaudžių pasekmių.

Kaltinamas verslininkas kaltės nepripažįsta. Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu perduota Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video