Top Baneris

Studija „Nabr“ siekia išspręsti sistemingas būsto projektavimo klaidas

2022 sausio 27 d.
sofa one, nabr, architekturaTik SA
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Pasak visame pasaulyje žinomo architekto Bjarke Ingelso, statybų produktyvumas nustojo progresuoti per pastaruosius 25 metus. Todėl, kartu su buvusiu „WeWork“ vadovu Roni Bahar ir buvusiu „Sidewalk Labs“ modelių laboratorijos vadovu Nicku Chim, B. Ingelsas įkūrė „Nabr“ – būstų projektavimo startuolį, kuris siekia revoliucionuoti gyvenamųjų būstų statybų sektorių.

„Nabr“ apibūdinama kaip pirmiausia į vartotoją orientuota būsto įmonė, kurios tikslas – sukurti inžinerinės medienos daugiabučių namų seriją, naudojant modulinę konstrukciją.

„Kalbant apie namus, mums nereikėtų eiti į kompromisus. Daugiau nei dvidešimt metų mūsų komanda yra statybų pramonės lyderė. Dabar šias pamokas nukreipiame į „Nabr“ – būsto bendrovę, kuriai pirmenybė teikiama žmonėms. Artimiausias mūsų tikslas – paskatinti daugiau žmonių turėti kokybišką, aplinką tausojantį būstą mieste. Mūsų ilgalaikė vizija – padėti paskatinti visuomenę pereiti prie tvaraus gyvenimo mieste“, – sako „Nabr“ komanda.

nabr, Bjarke Ingels, Roni Bahar ir Nick Chim
„Nabr“ įkūrėjai – Bjarke Ingels, Roni Bahar ir Nick Chim.

Bendrovė, kuri jau šių metų pradžioje pradeda statyti pirmąjį daugiabučių kvartalą San Chosė mieste, įsitikinusi, kad dizaino, projektavimo ir individualiai pritaikomų finansavimo modelių apjungimas leis iš esmės pakeisti tai, kaip kūriami gyvenamieji būstai. „Nabr“ būstų kvartalas San Chosė mieste bus pirmasis pastatytas naudojant kryžmai sluoksniuotos medienos konstrukcinį karkasą, kuris vėliau bus pritaikytas būsimiems projektams. Anot bendrovės, prie šio konstrukcinio apvalkalo bus prijungiami individualiai pritaikomi butai.

„Pristatome pirmąjį pastatą San Chosė mieste, kuris yra tik pradžia. Nors stebuklingos lazdelės nėra, laikui bėgant nenuilstamai dirbsime, kad pasiektume platesnę bendruomenę. Norime, kad būtent vartotojas pasakytų mums, kur toliau turėtume atvežti šitą konceptą“, – teigia „Nabr“.

bjarke ingels interview nabr housing startup usa dezeen 2364 col 3 scaled 1
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

„Nabr“ taip pat siekia išplėsti tiek, kad galiausiai būtų įtraukta į visą tiekimo grandinę. Įmonės architektai įsitikinę, kad tai, kartu su moduline struktūrine sistema, padės išspręsti kai kurias klaidas, prisidedančias prie architektūros ir statybos pramonės našumo stagnacijos per pastarąjį ketvirtį amžiaus.

„Statybų pramonės našumas nustojo progresuoti“, – sako B.Ingelsas ir prideda: „Tuo tarpu gamyboje, per pastaruosius 25 metus jis išaugo beveik dvigubai. Tai, ką mes bandėme padaryti su Nabr, yra išspręsti tą sistemingą nesugebėjimą padidinti grąžą kokybės, aplinkosaugos veiksmingumo ir prieinamumo atžvilgiu, kurį matome beveik visuose kituose sektoriuose, išskyrus savo.“

Patys įkūrėjai „Nabr“ apibūdina kaip „produktais paremtą įmonę“ ir teigia, kad galvodami apie butus kaip apie produktus, gali transformuoti būstus panašiai, kaip „Apple iPhone“ sukėlė revoliuciją išmaniųjų telefonų pramonėje, o „Tesla“ transformuoja elektromobilių pramonę.

„Skirtingai nei standartiniame projektavimo procese, mes siekiame sukurti, patobulinti, ir iš naujo apibrėžti architektūrą kaip vartotojui skirtą produktą. Kas nutinka, kai galvojame apie gyvenamąją architektūrą kaip apie produktą, kuriame yra skirtingų produktų linijų?“, – svarsto B.Ingelsas.

bjarke ingels interview nabr housing startup usa dezeen 2364 col 7

Nors „Nabr“ siekia kurti būstus vidutinių pajamų bendruomenėms, pirmieji įmonės 1, 2, 3 miegamųjų butai ir studijos kainuos nuo 700 tūkst. JAV dolerių. „SoFA One“ pavadintame kvartale bus daugiau nei 100 individualizuotų, tvarių namų, kurie įneš gyvybingumo į San Chosė miesto centrą.

R. Baharo teigimu, ši būsto plėtros iniciatyva yra tik pirmasis etapas ir laikui bėgant bendrovė sieks tobulinti procesus, kad sumažintų siūlomo būsto kainą.

sofa one, nabr, architektura

Su „Nabr“ gyventojai gali gyventi mieste, išlaikydami ryšį su gamta. „SoFA One“ bus pastatytas iš tvariai gaunamos Šiaurės Amerikos medienos. Kiekvienas butas suteiks gyventojams gausią šviesos ir gryno oro prieigą per aukštas lubas ir panoraminius langus, su galimybe auginti augalus ir  žaliąsias erdves tiek viduje, tiek lauke dideliuose privačiuose balkonuose. „SoFA One“ gyventojai turės prieigą prie skandinaviško gyvenimo kokybės standarto, tačiau jie bus įsikųrę Silicio slėnio, didžiausios Amerikos inovacijų ekosistemos, centre.

R.Bajar pabrėžia, kad jie susieti su konkrečiu produktu, o skirsto produktus atsižvelgiant į tiekimo grandinę ir bendradarbiauja su ta tiekimo grandine, kad pagerintų savo produktą. „Mes naudojame kryžmai sluoksniuotąją medieną Vakarų pakrantėje. Majamyje ji taip neveikia dėl drėgmės ir kitų priežasčių. Taigi skirtingose geografinėse vietovėse turime kurti skirtingus produktus skirtingomis kainomis.“

Kiekvieno daugiabučio dizainas bus nuolat tobulinamas, siekiama pagerinti tiek jo funkcionalumą, tiek konstruktyvą. „Mes tobulėsime ir plėsimės, kad pasiektume tai, kas įprastai architektui neprieinama,“ – sako B. Ingelsas. „Paprastai kiekvienam pastatui, kai jį baigiame, surenkame visą informaciją, ką galėjome padaryti geriau, o tada sakom: „Na, gaila, nes dabar darome ką nors kita.“

B.Ingelsas yra vienos žinomiausių pasaulyje architektūros studijų BIG (Bjarke Ingels Group) įkūrėjas. Ankstesni studijos būsto projektai apima surenkamų medinių būstų sistemą Stokholme, suprojektuotą taip, kad atrodytų kaip kalvos šlaitas, bei įperkamą būstą Kopenhagoje, sudarytą iš surenkamų modulių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video