Jau artimiausiu metu ant MRU Studentų namų stogų Vilniaus Didlaukio gatvėje bus sumontuotos pirmosios saulės energijos jėgainės, kurios gamins ir tieks elektros energiją čia gyvenantiems universiteto studentams.
Visame pasaulyje saulės energetika vertinama ne tik kaip viena švariausių, bet ir vienas pigiausių elektros energijos gamybos būdų. ES atlikta analizė rodo, kad Baltijos šalyse yra vienos palankiausių sąlygų atsinaujinančios energetikos vystymu, o 2050 metais šalies energijos poreikius būtų galima būtų patenkinti vien tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių.
Pasak Mykolo Romerio universiteto rektorės prof. dr. Ingos Žalėnienės, vienas iš strateginių universiteto tikslų – universiteto studijų, mokslo veikloje ir aplinkoje kuo įvairiau ir aktyviau taikyti draugiško aplinkai universiteto principus: „Jau dabar siekiame universiteto studijų, mokslo ir studentų gyvenamąsias ir laisvalaikio erdves modeliuoti pagal ekologiško, atsakingo vartojimo principus, kuo aktyviau taikyti neigiamo poveikio aplinkai mažinimo priemones, o saulės jėgainių pastatymas – dar vienas tvarios universiteto veiklos įgyvendinimo pavyzdys“.
Planuojama, kad dvi ant Studentų namų sumontuotos saulės jėgainės pirmaisiais metais pagamins apie dešimtadalį MRU Studentų namams reikalingo elektros kiekio. Saulės jėgainių įrengimo projekto vertė siekia daugiau kaip 60 000 eurų. Projektas įgyvendinamas pagal „Klimato kaitos programą“ iš bendrų „Klimato kaitos programos“ ir universiteto lėšų. Tikimasi, kad investicijos atsipirks per maždaug 3 metus.
[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:
[/su_note]