Top Baneris

Studentai nori ne tik apšiltintų, bet ir rekonstruotų bendrabučių patalpų

2015 birželio 9 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), dalyvaujant Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos studentų sąjungos atstovams, sutarta ieškoti sprendimų kompleksiniam universiteto bendrabučių išorės ir vidaus būklės atnaujinimui.

VGTU yra vienas iš kelių universitetų, dalyvaujančių Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) parengtoje Aukštųjų mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų bendrabučių modernizavimo programoje, finansuojamoje JESSICA iniciatyvos lėšomis. Pagal šią programą intensyvūs atnaujinimo darbai vyksta trijuose VGTU studentų bendrabučiuose, o liepą planuojama pradėti ir ketvirtojo bendrabučio atnaujinimo darbus.

„Bendrabučių ir jų infrastruktūros atnaujinimas yra opus klausimas visiems valstybiniams universitetams, nes dauguma bendrabučių yra statyti 1974–1995 metais, tad jų būklė neatitinka šiuolaikinių reikalavimų. Lengvatinių paskolų suteikimas pagal JESSICA iniciatyvą yra didelė paskata, tačiau valstybės lėšomis kompensuojama tik 15 proc. visų modernizavimo išlaidų, tad reikalingas labai didelis universiteto finansavimas siekiant pagerinti studentų gyvenimo sąlygas. Taip pat reikėtų ieškoti būdų, kaip efektyviai spręsti vidaus patalpų remonto problemą“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

JESSICA iniciatyvos lėšomis finansuojamos energinį efektyvumą didinančios priemonės, kas sudaro apie 80 proc. atnaujinimui reikalingų lėšų. Dalį darbų, kurių nefinansuoja JESSICA programa (balkonų konstrukcijų remontą, elektros instaliacijos atnaujinimą ir t.t.), VGTU finansuos iš nuosavų lėšų, tam bus panaudota 0,56 mln. eurų.

„Vargu ar studentų bendrabučiai pasikeitė nuo mano studijų laikų. Nors JESSICA iniciatyva įsibėgėja, ir visos pusės sutaria dėl šios programos naudos, negalima pamiršti vidaus remonto. Problemas reikėtų spręsti kompleksiškai, tad ieškosime būdų, kaip praplėsti šiuos metu finansuojamas energijos efektyvumo programas“, – sakė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Bendrabučių vidaus patalpų remontas šiuo metu yra aktuali problema. VGTU kasmet skiria nuosavų lėšų bendro naudojimo patalpų (dušinių, tualetų, virtuvių, koridorių) remonto darbams finansuoti ir baldams įsigyti. Pastaraisiais metais visuose bendrabučiuose įdiegtas spartusis bevielis internetinis ryšys. Šiems darbams ankstesniais metais buvo skirta ir valstybės biudžeto lėšų, bet nepakankamai.

„Reikia pripažinti, kad JESSICA iniciatyva startavo sunkiai, nes beveik metus buvo ginčijamasi dėl mechanizmo. Visgi iniciatyva įgavo pagreitį ir šiuo metu yra pasirašyta sutarčių už daugiau kaip 11 mln. eurų su įvairiais universitetais, tarp kurių lyderiauja VGTU. Jis pasirengęs atnaujinti 4 bendrabučius, o 3 bendrabučių darbai jau vyksta“, – teigė Dainius Numgaudis, ŠMM kancleris.

VGTU yra pasirašęs 3,765 mln. eurų vertės lengvatinių paskolų sutarčių su Viešųjų investicijų plėtros agentūra 4 studentų bendrabučiams Vilniuje, Saulėtekio al. 16, Saulėtekio al. 18, Saulėtekio al. 25 ir Saulėtekio al. 39A atnaujinti, t.y. energinį efektyvumą didinančioms priemonėms įgyvendinti.

VGTU inf.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video