Stiliaus kodas – industriniai motyvai

Stiliaus kodas – industriniai motyvai

„Citus“ naujasis biuras
Įmonės „Citus“ biuras. Gintaro Morkūno nuotr.

Įmonės „Citus“ naujasis biuras aiškia stilistika atspindi įmonės veiklą ir filosofiją. Verslo centre „3 burės“ įsikūrusio biuro interjeras siunčia apie save žinutę – jis šiuolaikiškas, drąsus, su daugybe reprezentatyvių industrinės aplinkos idėjų.

Privilegija – vaizdas pro langus

Įmonei „Citus“ interjerą kūrusi jos darbuotoja, dizainerė Rūta Montrimaitė pasakojo, kad nekilnojamojo turto vystymo sritis yra technokratiška, todėl nebuvo sunku išsirinkti jų biurui priimtiniausią interjero stilių. Norėjosi atspindėti įmonės veiklą per vyraujančią industrinio stiliaus liniją, sujungiant interjere industrinio, modernaus ir klasikinio stiliaus detales.

Anot dizainerės, buvo nepabijota ir „grubių“ sprendimų, pavyzdžiui, atvirų inžinerijos įrenginių ir trasų ant lubų, netradicinio medžiagų panaudojimo.

R. Montrimaitė teigia, kad pirminis patalpų planas jiems nebuvo priimtinas: daug koridorių, uždaros erdvės, kurių dalis netgi buvo be langų, kėlė nemalonų klaustrofobijos pojūtį. Todėl nuspręsta viską išgriauti ir iš esmės erdvę perplanuoti. Norėjosi, kad pati erdvė atspindėtų įmonės filosofiją – atvirumą, skaidrumą, o tą buvo galima pasiekti patalpoms suteikiant didesnės erdvės įspūdį.

Vidinėms pertvaroms nutarta panaudoti stiklą, kuris leistų iš bet kurio 19 aukšte įsikūrusio biuro kampelio matyti per panoraminius langus plačiai atsiveriančius Vilniaus vaizdus. Tokią privilegiją norėjosi suteikti ne tik darbuotojams, bet ir įmonės svečiams, atvykusiems į biurą.

Ne vien „open space“

Biuro interjere vyrauja industrinio stiliaus linija. Gintaro Morkūno nuotr.
Biuro interjere vyrauja industrinio stiliaus linija. Gintaro Morkūno nuotr.

R. Montrimaitė pasakojo, kad buvo nuspręsta pasirinkti mišrų erdvių suplanavimo tipą, sukuriant tiek atviras (angl. open space), tiek uždaras erdves. Juk, reikia pripažinti, dalis darbuotojų atvirose erdvėse nesijaučia pakankamai komfortiškai. Savijautą nulemia ir darbuotojų veiklos pobūdis, o skirtingas suplanavimas leidžia įvairioms formalioms ir neformalioms veikloms pasirinkti vis kitas erdves.

[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]

siteks logoVidines pertvaras biure pagamino ir sumontavo bendrovės „Siteks“ specialistai. „Siteks“ – balkonų turėklų ir vidinių pertvarų ekspertai.

www.siteks.eu

[/su_note]

Kai kuriuose įmonės skyriuose esama daugiau konfidencialumo ar reikalingas didesnis susikaupimas – tokiais atvejais uždaros erdvės leidžia dirbti efektyviau, nesiblaškant. O atviros erdvės palengvina komunikaciją tarp skirtingų, bet prie vienos užduoties dirbančių skyrių – tai labai tinka darbuotojams, kurie dirba kūrybinį darbą arba derina projektų veiklą.

Dizainerė apsisprendė neišskirti vienos poilsio erdvės, o integruoti ją į erdvią virtuvės patalpą. Taigi, bendroje erdvėje dabar darbuotojai gali naudotis visomis virtuvės funkcijomis, prisėsti prie atskirų staliukų ar vieno bendro baro stalo, o panorėję – patogiai įsitaisyti ant minkštų sėdmaišių.

Vyrauja industriniai baldai

Rekreacinę funkciją atlieka erdvi virtuvė. Gintaro Morkūno nuotr.
Rekreacinę funkciją atlieka erdvi virtuvė. Gintaro Morkūno nuotr.

Įmonės biure dominuojančios balta, juoda, pilka ir geltona spalvos papildo bendrą interjero stilistiką. Papildomų niuansų suteikia juodos ir geltonos spalvų duetas, iš kurio susideda įmonės logotipas ir kuris yra tapęs reprezentaciniu bendrovės spalvų deriniu. Todėl apsispręsti dėl spalvinės gamos dizainerei nebuvo sudėtinga – žinoma, ir interjere norėjosi atspindėti įmonės spalvas. Vienas kitas geltonos spalvos baldas ir geltonai dažyti grafiniai sienų elementai, juodos pertvaros ir baldų rėmai – ramiame, dalykiškame baltame ar dekoratyvinio tinko fone pakako keleto kontrastingų spalvų akcentų.

Industrinį biuro charakterį ypač reprezentuoja specifiniai baldai ir jiems naudotos medžiagos. Išskirtiniai virtuvės elementai: iš armatūros sukonstruotas stelažas, iš metalo konstrukcijų pagamintos kėdės. Akį patraukia administratorės zona, sukurta iš vienas ant kito sustatytų keraminių blokelių. Šaltos metalinės stelažų, spintų detalės, kiek sušvelnintos medžio motyvų, įsilieja į industrinio įvaizdžio visumą. Tokie baldų sprendimai akimirksniu sukuria provokuojantį įspūdį, aiškiai deklaruoja technokratišką, sykiu kūrybišką įmonės veiklą.

Grindims dizainerė parinko vinilinę grindų dangą, labiausiai patraukusią dėl jų atsparumo mechaniniams pažeidimams ir drėgmei. Aktuali buvo ir natūralias medienos lentas primenanti jų išvaizda – taip, per imituotą medžio faktūrą, norėjosi suteikti jaukesnių bruožų vyraujančiai stilistikai.

Susitikimų kambariuose, kuriuose svarbiausia reprezentuoti įmonės veiklos pobūdį klientams ar partneriams, įprastus dailės kūrinius atstoja įrėminta sienelė su statybinių įrankių – šalmų, gyvatvorių žirklių, teptukų – dekoracijomis. Tai taip pat svečiams perduodama žinutė apie įmonės veiklos specifiką.

Dar viena interjero stilistiką papildanti idėja – erdvę gyvinantys, darbuotojų filosofiją ir charakterį atspindintys užrašai. Patys darbuotojai, išsirinkę ir nubalsavę už jiems priimtiniausias frazes, jas dažais išpurškė ant kolonų.

Interjero kūrėja neatsisakė atvirų inžinerijos įrenginių ir trasų ant lubų. Gintaro Morkūno nuotr.
Interjero kūrėja neatsisakė atvirų inžinerijos įrenginių ir trasų ant lubų. Gintaro Morkūno nuotr.

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“, 2018 / 2.

Temos: „Citus“, Biuro interjeras, Verslo centras „3 burės“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai