Top Baneris

Statytojai vis dar delsia pranešti apie statybų pradžią

2016 birželio 8 d.
Pasidalykite straipsniu

Daugiabučių modernizacijos proceso dalyviams šiais metais už įvairius pažeidimus surašyta pora dešimčių administracinio teisės pažeidimo protokolų. Aštuoni iš jų – statytojams, nepateikusiems informacijos apie statybos pradžią ir jos dalyvius, pranešė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI). Gegužę pareigūnai šį pažeidimą nurodė trijuose iš penkių protokolų. Statytojams gresia baudos nuo 289 iki 868 eurų.

Praėjusiais metais pažeidimai dėl minėtos prievolės nevykdymo – ir ne tik modernizuojamuose daugiabučiuose – sudarė trečdalį visų pažeidimų. Nors leidime statyti, rekonstruoti ar atnaujinti (modernizuoti) statinį primenama apie Statybos įstatymo nustatytą statytojo pareigą, VTPSI specialistai svarsto, kad galbūt lauktą dokumentą gavę statytojai jo visgi neperskaito iki galo.

Informaciją apie statybos pradžią, rangovo pasamdymą, taip pat pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą statytojas (užsakovas) privalo per 3 darbo dienas nuo jų pasamdymo ar paskyrimo paskelbti informacinėje sistemoje „Infostatyba“ arba pranešti VTPSI adresuotu raštu. Kokie duomenys reikalingi, nurodyta statybos techniniame reglamente „Statybą leidžiantys dokumentai“ (http://www.vtpsi.lt/node/1050).

Informaciją apie pagrindinių statybos sričių vadovų – statinio projekto vykdymo priežiūros vadovo, statinio statybos vadovo, statinio statybos techninės priežiūros vadovo – pasamdymą ar paskyrimą privalu pateikti ir jiems pasikeitus statybos metu. Pažeidimu laikomas ne tik informacijos nepateikimas, bet ir pavėluotas jos pateikimas. Tai nėra betikslis reikalavimas – duomenys apie pradedamą statybą ir jos vadovus VTPSI reikalingi statybos valstybinei priežiūrai planuoti ir vykdyti.

Praėjusį mėnesį statybos inspektoriams apsilankius pusšimtyje modernizuojamų daugiabučių statybviečių ir nustačius pažeidimų, administracinė atsakomybė, be minėtų trijų už privalomos informacijos nepateikimą, taikyta dar dviem statybos dalyviams už kitus pažeidimus.

Vilniuje, Viršuliškių g. 77, atnaujinamo namo statybos rangovui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už projekto sprendinių ir darbų technologijos nesilaikymą. Atliekant fasadų apšiltinimo darbus nebuvo užtikrinta šiltinimo medžiagos apsauga nuo drėgmės, nesilaikyta jos sluoksnių tvirtinimo technologijos. Lentvaryje, Pakalnės gatvėje, modernizuojamo daugiabučio statybos techniniam prižiūrėtojui, nepakankamai kontroliavusiam statybos darbus ir laiku neorganizavusiam būtinų projekto pakeitimų, taip pat surašytas protokolas.

Statybos užbaigimo komisijai pripažinus, kad pastato atnaujinimo (modernizavimo) projekto sprendiniai įgyvendinti tinkamai, gegužę statytojams išduoti 43 statybos užbaigimo aktai, iš viso per penkis šių metų mėnesius – 195. Daugiausia šiais metais baigtų atnaujinti daugiabučių – Kauno (37), Vilniaus (36) ir Šiaulių (32) apskrityse.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video