Top Baneris

Statybų inspektoriai šįmet dažniausiai baudė už savavališką statybą (1)

2016 lapkričio 7 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Statybų inspektoriai per devynis šių metų mėnesius surašė nemenką skaičių – 286 administracinio teisės pažeidimo protokolus. Daugiausia pažeidimų užfiksuota Alytaus (82), Panevėžio (53), Klaipėdos (47) ir Vilniaus (34) regionuose. Už statybą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų nesilaikymą nubausti 247 fiziniai ir 36 juridiniai asmenys. Už įvairius pažeidimus statant statinius šiais metais iš viso skirta 47,8 tūkst. eurų baudų, kone pusė jų – už savavališką statybą.

Daugiausia protokolų pateikta rangovams, kurie nesamdė (nepaskyrė) pagrindinių statybos sričių vadovų, atliko statybos darbus neturėdami privalomųjų dokumentų statybos darbams pradėti, išskyrus statybą leidžiančius dokumentus, nepildė reikiamų dokumentų. Daug protokolų surašyta ir statytojams, nepranešusiems apie statybos pradžią, rangovo ir pagrindinių statybos sričių vadovų paskyrimą ar pasamdymą. Kai statyba vykdoma ūkio būdu, statytojas turi ne tik Statybos įstatymo nustatytas statytojo (užsakovo), bet ir rangovo pareigas ir teises.

Iš viso per 2016 metų pirmuosius tris ketvirčius pagal už statybos darbų atlikimą pažeidžiant teisės aktų reikalavimus surašyti 89 protokolai (iš jų net 67 Alytaus regione) ir skirta daugiau nei 3 tūkst. eurų baudų, o už informacijos apie statybą nepateikimą – 78 protokolai (iš jų net 39 Panevėžio regione) ir daugiau nei 12 tūkst. eurų baudų.

Už statybą be statybą leidžiančio dokumento ar jį turint, tačiau pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius, fiziniams asmenims surašytas 61 administracinio teisės pažeidimo protokolas, juridiniams – 24. Daugiausia protokolų už savavališkas statybas surašė VTPSI Klaipėdos (20), Vilniaus (17) ir Kauno (12) statybų inspektoriai.

Visi statybos dalyviai turi vienodą galimybę patys pasitikrinti, ar jų veikla atitinka nustatytus reikalavimus. Tereikia interneto svetainės www.vtpsi.lt skyriuje „Ūkio subjektams“ peržiūrėti patikrinimo aktus (kontrolinius klausimynus), kuriuose nurodyti pagrindiniai tikrintini aspektai. Tuomet statybos inspektoriaus vizitas bus tik dalykiškas atsakingai savo pareigas vykdančių asmenų pabendravimas.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Julija

    2023-07-03, 16:32  

    kaimynai namo priestata pastate arti musu namo ribos be musu sutikimo,kur kreiptis

Rekomenduojami video