Top Baneris

Statybų inspektoriai prašo nugriauti namą – statytojai tvarko aplinką

2016 spalio 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Neteisėtų statybų saugomose teritorijose epopėja tęsiasi. Netrukus paaiškės, ar bus nugriautas dar vienas, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) duomenimis, neteisėtai kylantis gyvenamasis namas Kalvos gatvėje. Namo statytojai blogiausios baigties akivaizdžiai nesitiki – šiomis dienomis sklypo ribose verda aplinkos tvarkymo darbai.  Paties namo statyba jau baigta.

VTPSI specialistai praneša, jog kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą prašydami panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir įpareigoti statytoją nugriauti neteisėtą statinį. Žemės sklypas, kuriame pradėta statyba, yra Pavilnių regioniniame parke, Lyglaukių geomorfologiniame draustinyje.

VTPSI specialistai, patikrinę, ar SLD išduotas teisėtai, nustatė pažeidimų ir konstatavo, kad leidimas statyti naują vienbutį gyvenamąjį namą Kalvos g. 2, Vilniuje, 2013 metais išduotas neteisėtai. Projekto sprendiniai pažeidžia ne tik Saugomų teritorijų įstatymo nuostatas, bet ir Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano iki 2015 metų reglamento reikalavimus bei Pavilnių regioninio parko tvarkymo plano sprendinius.

Gyvenamasis namas suprojektuotas arčiau nei 50 metrų nuo šlaito, kurio nuolydis didesnis nei 15 laipsnių, viršutinės briaunos keliskart didesnio ploto, tūrio, pats pastatas aukštesnis nei anksčiau šiame žemės sklype buvęs namas. Viršyti Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano reglamentai, nustatantys maksimalų leistiną sklypo užstatymo intensyvumą ir užstatymo plotą. Statybų inspektoriai konstatavo, kad SLD pagal tokį statinio projektą negalėjo būti išduotas.

Tiek Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija, pritarusi projektui, tiek ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija, išdavusi SLD, šiuos veiksmus atliko pažeisdamos teisės aktų reikalavimus, tad VTPSI priėmė sprendimą kreiptis į teismą dėl šio dokumento galiojimo panaikinimo.

Teismo prašoma įpareigoti statytoją per 6 mėnesius savo lėšomis nugriauti statinį ir sutvarkyti statybvietę. Per nustatytą terminą įpareigojimo neįvykdžius, prašoma teismo leisti tai atlikti VTPSI.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video