Top Baneris

Statybų inspekcijos gaunamų gyventojų skundų skaičius nemažėja (1)

2016 spalio 18 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Per devynis šių metų mėnesius Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) „Karštąja linija“ pateiktų pranešimų skaičius jau viršija septynis šimtus. Tik trijuose iš dešimties skundų ar pranešimų nurodyti galimi pažeidimai pasitvirtino. Panaši ir praėjusių metų statistika.

Daugiau kaip pusė visų pranešimų gauta dėl įtariamų pažeidimų statant statinius Vilniaus apskrities teritorijoje. Beveik triskart mažiau nei Vilniaus regiono skundžiasi Kauno ir net šešiskart mažiau – Klaipėdos apskrities gyventojai. Beje, pagrįstų skundų dalis mažiausia Vilniuje – 25 proc., Kaune – 29 proc., Klaipėdoje – 36 proc. Įtarimų pažeidžiant su statyba susijusius reikalavimus žmonėms rečiausiai kyla Marijampolės, Telšių ir Tauragės apskrityse. Šias teritorijas prižiūrinčių VTPSI skyrių specialistams per tris praėjusius metų ketvirčius teko tirti atitinkamai tik 7, 10 ir 12 „Karštąja linija“ gautų pranešimų.

Pilietiškų gyventojų dėka šiemet išaiškinti 66 savavališkos statybos atvejai, 21 statytojui pateikti privalomieji nurodymai pašalinti kitus pažeidimus.

Nemaža dalis gyventojų pranešimų nenagrinėti dėl galimo pažeidimo padarymo senaties, jų mažareikšmiškumo ar dėl vykstančių teisminių procesų, kelios dešimtys jų persiųsti nagrinėti pagal kompetenciją kitoms institucijoms.

Šiemet šešiuose pranešimuose buvo skundžiami ir VTPSI pareigūnų veiksmais, kaltinant juos korupcija. Išnagrinėjus nurodytas aplinkybes, korupcinių veikų nenustatyta. Tokiais kaltinimais dažniausiai švaistosi inspektorių atlikto patikrinimo rezultatais nepatenkinti asmenys. Dažniausia tai kaimyną apskundęs gyventojas, kuris ir pats ne visiškai teisus. VTPSI primena, kad įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį.

Pagrįstus pranešimus apie savavališkas statybas, VTPSI darbuotojų neteisėtus veiksmus ar neveikimą, netinkamą pareigų vykdymą, piktnaudžiavimą suteiktais įgaliojimais ar apie veiksmus, susijusius su korupcija (nurodant konkretų skundžiamą veiksmą ar neveikimą ir aplinkybes), galima pateikti telefonu su atsakikliu (8 5) 272 1072, faksu (8 5) 207 4753, interneto svetainės www.vtpsi.lt skyriaus „Karštoji linija“ srityje „Elektroninė pranešimo forma“ ir paštu – A. Vienuolio g. 8, 01104 Vilnius.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Anonimas

    2020-07-01, 13:28  

    Laba diena,norėčiau pasiteirauti ,kaime statomas grūdų sandelis ,ar tai leistina ,kad kaimynai javapjūtes metu ,namuose norintys pailseti tures klausyti motorų dūzgimus ,kvepuoti dulkes.
    Kas galejo duoti statybos leidimus ar tai išvis leistina? Kaimynai piktinas ir bijo kažka sakyti ir pranešti.
    Kaip but galima išsiaiškinti ar tsi leistina ?

Rekomenduojami video