Top Baneris

Statybos užbaigimo procedūros vyksta nuotoliniu būdu

2020 balandžio 9 d.
web cam 796227 1280
Pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Atsižvelgiant į tai, kad visuotinio karantino laikotarpiu įstaigose darbas yra organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotolinėmis darbo priemonėmis, Laikinajame apraše nustatyta, kad statytojas ar jo įgaliotas asmuo prašymą išduoti statybos užbaigimo aktą turės pateikti nuotoliniu būdu per Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą (IS „Infostatyba“).

Tais atvejais, jei statytojas užtikrins aukštos raiškos vaizdo tiesioginę transliaciją ir sudarys galimybę visiems statybos užbaigimo komisijos (komisija) nariams (arba daliai komisijos narių, jiems pageidaujant) dalyvauti nuotolinėje statinio  apžiūroje, teikti klausimus, pastabas ir gauti atsakymus, komisijos nariai galės nuotoliniu būdu patikrinti statinio atitiktį statinio projekto sprendiniams ir teisės aktų reikalavimams, įsitikinti statinio inžinerinių sistemų ir inžinerinių tinklų veikimu. Atliekant statinio apžiūrą tiesioginės transliacijos būdu, turės būti daromas vaizdo įrašas. Laikinajame apraše taip pat numatyta galimybė statybos užbaigimo komisijos nariams visą reikiamą dokumentaciją pateikti nuotoliniu būdu.

Laikinasis aprašas numato, kad nesant galimybės statybos užbaigimo procedūrų vykdyti nuotolinėmis darbo priemonėmis arba prireikus statybos užbaigimo komisijos funkcijas įgyvendinti statybvietėje, statytojas turės sudaryti tinkamas ir saugias sąlygas komisijos nariams atlikti savo funkcijas, t.y. užtikrinti aprūpinimą dezinfekcinėmis priemonėmis, vieta nusiprausti veidą, rankas, minimalų asmenų skaičių objekte apžiūros metu bei saugaus atstumo (bent 2 metrų) tarp asmenų laikymąsi. Be to, vykdant dokumentų apžiūrą lauke ar erdvioje patalpoje, vienu metu negalės nebūtų daugiau kaip 3 asmenų. Pateikta rekomendacija statytojui, esant galimybei, teikti prioritetą dokumentų apžiūrai lauke, skelbia Vlastybinė teritorijų ir statybos planavimo inspekcija (VTPSI).

Siekiant maksimaliai apsaugoti statybos užbaigimo komisijos narių ir statytojo atstovų sveikatą, Laikinajame apraše numatyta prievolė komisijos nariams statybos užbaigimo procedūras, dėl kurių būtina atvykti į statybvietę, atliks atskirai, po vieną.

Jei statytojas neužtikrintų Laikinajame apraše nustatytų saugumo reikalavimų laikymosi, komisijos nariams suteikta teisė atsisakyti atvykti ir (ar) vykdyti funkcijas. Tokiu atveju komisija stabdys statinio užbaigimo procedūras.

header56


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video