Top Baneris

Statybos ir NT startuoliai: kas skina laurus sektoriuje?

2023 birželio 26 d.
tvarus pastatasTik SA
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įtakingų organizacijų apdovanojimai contech ir proptech startuoliams beda pirštu į karščiausias technologijas statybų ir nekilnojamojo turto sektoriuose.

ZIA apdovanojimai:


Vokietijos nuosavybės federacija (ZIA) yra svarbiausia nekilnojamojo turto sektoriaus asociacija Vokietijoje. ZIA įsteigė apdovanojimą, kuriuo kasmet įvertina išskirtinai sėkmingą ir naujovių į statybos technologijų sritį įnešusią kompaniją. ZIA atkreipia profesionalų ir visuomenės dėmesį į startuolius, labiausiai prisidedančius prie statybų pramonės vystymosi. 2023 metais iš 27 besivaržiusių įmonių nugalėtojais tapo GROPYUS. Ši Austrijos kompanija demonstruoja veiklos efektyvumą, automatizuoja procesus ir pasitelkia pramoninę gamybą tam, kad kurtų tvarius medinius daugiabučius už prieinamą kainą.

2205 GROPYUSwonZIA PropTechAward

„Nuolatinis automatizavimas ir skaitmeninimas atveria naujas galimybes statyti nebrangiai ir kokybiškai. Pastatai, kurie masiškai gaminami naudojant medinės ir hibridinės statybos metodus, palankūs ne tik klimatui, bet ir žmogui. Mus šis apdovanojimas paskatins ir toliau plėtoti savo koncepciją. Esame dėkingi, kad atkreipiamas dėmesys į dvi svarbiausias temas ateinančiais metais: tvarumą ir įperkamumą nekilnojamojo turto pramonėje“, – sakė GROPYUS generalinis direktorius Markusas Fuhrmannas, priimdamas ZIA „Proptech 2023“ apdovanojimą.

GROPYUS nuotr.

Ernst & Young (EY) Proveržio apdovanojimai:


EY šį konkursą Austrijoje pradėjo 2022 metais, o šlovės muziejuje vietą randa proveržį pasiekę startuoliai ir kylančios žvaigždės. Iš 2023-iųjų laureatų įdomu paminėti bent porą. Vienas iš dešimties didžiausią proveržį padariusių startuolių yra „Metaloop“. Europoje pirmaujanti metalo laužo prekybos platforma nėra statybų startuolis, tačiau metalo pramonė yra ypač reikšminga bene kiekvieno statybos projekto vertės grandinei. Metalo perdirbimo mastai auga, perdirbimo pramonė prisideda prie tvarumo tikslų. „Metaloop“ atneša tai, ko trūksta: skaidrumą ir prieigą prie duomenų, kurie įgalina didelius pokyčius ir sveiką konkurenciją.

May Blog Post 1

Į kylančių žvaigždžių penketuką šiemet EY įtraukė „Baubot“. Tai statybų sektoriaus vizionieriai, nusitaikę perrašyti standartus robotizuojant statybų pramonę. Austrijos startuolis kuria automatizavimo sprendimus, t. y. visiškai mobilias robotizuotas sistemas įvairioms statybos užduotims atlikti. Dėl „Baubot“ technologijos statybos darbai tampa tikslūs, efektyvesni ir saugesni, užduotims atlikti reikia mažiau žmogaus įsikišimo. Robotai dirba naudodami pažangią programinę įrangą ir valdymo sistemas. Robotų sistemos ir programinės įrangos paketai sklandžiai integruojasi su įmonėje jau taikomais procesais.

CREtech nekilnojamojo turto technologijų apdovanojimai:


CREtech rengia kasmetinį nekilnojamojo turto technologijų apdovanojimų renginį, kuriame pagerbiami startuoliai, skatinantys technologinę pažangą nekilnojamojo turto sektoriuje. CREtech, didžiausia tarptautinė nekilnojamojo turto profesionalų bendruomenė, nepailsdama skatina technologines ir tvarias inovacijas sektoriuje. 2023-iųjų Nekilnojamojo turto technologijų apdovanojimo (RETA) laimėtojai dar nepaskelbti, o pernai RETA ryškiausia sektoriaus kylančia žvaigžde pripažino „SwiftConnect“.

homepage 3images 3

„SwiftConnect“ teikia prieigos paslaugas. Paskutinė šio programinės įrangos startuolio siūloma naujovė – tai galimybė nuomininkams/darbuotojams pasiekti visas pastato erdves ir naudotis kitais pastato patogumais per vieną programėlę, naudojant „iPhone“ arba „Apple Watch“ su artimojo lauko ryšių technologija. Dėl šios integracijos programėlės vartotojai paprasčiau ir geriau įsitraukia į darbo aplinką, nes pašalinami trukdžiai patekti į tam tikras vietas, erdves ir naudotis daiktais.

Kolumbijos universiteto „MetaProp“ akceleratorius:


„MetaProp“ akceleratorius yra garsi Šiaurės Amerikoje veikianti programa, kuri remia ankstyvosios stadijos proptech startuolius. Ji suteikia finansavimą, mentorystę ir išteklių, kad padėtų startuoliams augti ir sėkmingai įsitvirtinti sektoriuje.

Vienas iš daugybės akceleratoriaus globotinių – „Higharc“. Startuolis profesionalų rinkai siūlo išmaniąją būsto statybos platformą, kurioje galima projektuoti 3D formatu, parduoti, gauti statybos leidimą ir vienoje vietoje atlikti kitus projektavimo proceso veiksmus. Kompanija siūlo klientams tvarkyti brėžinius, standartus ir parinktis vienoje vietoje, ir daryti tai daug greičiau nei CAD aplinkoje. Programinė įranga automatiškai apskaičiuoja tikslius reikiamų medžiagų sąrašus kiekvienam statomam namui ir pašalina medžiagų kiekių paklaidas. Taip pat programinė įranga suteikia galimybę projektus parduoti 3D formatu nekilnojamojo turto vystytojo ar projektavimo kompanijos svetainėje. Įrankį lengva integruoti ir pritaikyti pagal konkrečios įmonės planus. Galiausiai, programa automatiškai sugeneruoja statybų leidimui gauti reikalingus dokumentus. Startuolis pabrėžia, kad ši funkcija eliminuoja juodraščius ir atsilikimą nuo plano.

Šie startuoliai pasitelkia įvairias technologijas ir inovacijas, kurių bendri bruožai yra tvarumo ir efektyvumo siekis, automatizavimas, skaitmeninimas ir veikimas vieno langelio principu, kuris paslaugą ar produktą padaro prieinamą, integralų ir patogų vartoti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video