Blog

Statybos inžinerijos studijos – puikus pasirinkimas šiuolaikiniam jaunimui

Dr. Jonas ŠAPARAUSKAS

VGTU Statybos fakulteto prodekanas

Žmogaus veikla nuo pat seniausių laikų yra gyvybiškai susijusi su įvairios paskirties pastatais ir statiniais. Didžiąją gyvenimo dalį žmogų gaubia dirbtinė statybos inžinierių sukurta erdvė, be kurios negalėtų egzistuoti mūsų civilizacija. Pastatai ir statiniai atskleidžia šalies pasiektą gyvenimo lygį, sukurtas ir įdiegtas naujausias technologijas.

Statybos specialistų paklausa nemažės

Galima tik žavėtis pastatytais milžiniškų matmenų ir tuo pačiu grakščių formų tiltais, daugiaaukščiais pastatais, sporto arenomis. Šiuolaikinių statybos konstruktorių pasiekimai atrodo išties neįtikimi: apie 2000 metrų ilgio tiltų tarpatramiai, beveik 800 metrų pastatų aukštis. Šiuos sudėtingus ir ilgaamžius statinius projektuoja, stato ir eksploatuoja aukštos kvalifikacijos specialistai – statybos inžinieriai. Laikui bėgant statiniai sensta, dėvisi. Jiems remontuoti ir atnaujinti irgi reikalingi statybos specialistai.

Lietuvos laukia dideli darbai: naujų gyvenamųjų namų, darželių, energetikos ir kitų infrastruktūros objektų statyba; tūkstančius daugiabučių namų reikia atnaujinti ir modernizuoti. Visiems šiems užmojams įgyvendinti reikės gausybės statybos inžinierių ir technologų.

Statybos inžinierius yra aukštos kvalifikacijos specialistas. Tapti juo galima baigus ketverių metų trukmės bakalauro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) ir įgijus statybos inžinerijos arba statybų technologijų bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Toliau tobulintis galima magistrantūroje.

Naujausiais „U-Multirank“ reitingo duomenimis, VGTU yra absoliutus lyderis Lietuvoje. Statybos fakultetas yra bene stipriausias visame Rytų Europos regione. VGTU daugiausia rengia techniškąsias studijas, kurių ištakos siejasi su Statybos fakultetu.

Bakalauro studijos

Būsimieji statybos inžinerijos ir statybų technologijų bakalaurai Statybos fakultete studijuoja pagal kelias studijų programas.

Būsimieji statybos inžinerijos studijų programos absolventai, konstrukcijų projektuotojai ar pastatų statybos organizatoriai išsamiai išstudijuoja statybinę mechaniką, pastatų ir konstrukcijų projektavimą bei konstravimą. Įdomu tai, kad šioje studijų programoje nuo 1992 metų kasmet po 10 gerus anglų kalbos pagrindus turinčių jaunuolių priimama į grupę, kur jie visus dalykus nuo pirmojo iki paskutinio kurso studijuoja anglų kalba kartu su fakultete besimokančiais užsieniečiais. Tai suteikia galimybę geriau pasirengti studijuoti užsienyje ir praverčia vėliau dirbant. Studijų metu įgytos žinios leidžia studentams sėkmingai darbuotis statybos įmonėse ir organizacijose, pastatų bei statinių projektavimo, geotechninio projektavimo ir geotechninių darbų vykdymo firmose, statybos priežiūros ir ekspertinėse įmonėse.

Siekiantieji būti unikalių statinių, tokių kaip tiltai, viadukai, bokštai, stiebai, talpyklos, projektuotojai, statytojai pasirenka tiltų ir statinių inžinerijos studijų programą. Jos studijose daug dėmesio skiriama minėtų specialiųjų statinių konstravimui, statinės ir dinaminės elgsenos analizei, projektavimui bei statybai. Šios programos absolventai dirba ne tik specializuotose tiltų, aukštybinių statinių projektavimo ir statybos įmonėse, bet ir pripažintose Lietuvos statybos organizacijose statytojais, projektuotojais, priežiūros vadovais, ekspertais.

    https://www.vgtu.lt

Parašykite komentarą


Atsiliepimų nėra.