Top Baneris

Statybinių medžiagų ir produktų kokybė neliks be priežiūros

2015 rugsėjo 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Statybinių medžiagų gamintojų ir importuotojų laukia rimtas egzaminas – į statybvietes ar prekybos centrus jų tiekiamos produkcijos kokybės patikrinimai.

Nuo 2016 metų sausio 1 dienos, panaikinus Valstybinę ne maisto produktų inspekciją, jos funkcijos bus perduotos Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Kad pereinamuoju laikotarpiu nebūtų piknaudžiaujama tiekiant nekokybiškus ar net sveikatai kenksmingus statybos produktus ir medžiagas, valstybės institucijos, statybos sektoriaus asociacijos ir specializuotos žiniasklaidos atstovai ėmėsi iniciatyvos užtikrinti statybos produktų kokybę.

„Labai svarbu, kad medžiagos, iš kurių statomi gyvenamieji namai, vaikų ugdymo įstaigos bei kitos paskirties pastatai, atitiktų keliamus kokybės reikalavimus. Kita vertus, svarbu ginti ir visuomeninį interesą – įsitikinti, ar medžiagų tiekėjai parduoda atitikties deklaracijose nurodomus parametrus turinčias prekes. Būta atvejų, kai pardavinėti prastesnės kokybės gaminiai“, – sakė Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

IMG_6543

IMG_6533

Lietuvos statybininkų asociacija kartu su žurnalu „Statyba ir architektūra“ ėmėsi iniciatyvos suburti valstybines priežiūros institucijas, rengti reidus į statybvietes ir atlikti bandymams paimtų mėginių ekspertizę. Kartu su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, Statybos produkcijos sertifikavimo centru, Valstybine ne maisto produktų inspekcija bus rengiami reidai į skirtinguose šalies regionuose esančias statybvietes. Patikrinimų metu daugiausia dėmesio sulauks naujos statybos ar renovacijos darbams naudojamos termoizoliacinės medžiagos, langai, fasadų apdailos medžiagos, produktai, skirti elektros, vandentiekio ir kitoms komunikacijoms tiesti.

Projektas neapsiribos vien statybvietėmis. Ketinama tikrinti ir statybinių medžiagų centruose parduodamą produkciją, įvertinti jos kokybę, nustatyti, ar parduodant medžiagas neklaidinami potencialūs pirkėjai.

Visa informacija, susijusi su statybviečių patikrinimu bei medžiagų ekspertize, bus skelbiama valstybinių institucijų interneto svetainėse, statybų sektoriaus asociacijų interneto svetainėse. Žurnalas „Statyba ir architektūra“ ir portalas www.sa.lt rengs išsamią šio projekto viešinimo programą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video