Pradeda veikti Kultūros paveldo departamento paruošta internetinė svetainė patraukliai supažindinanti su pačiais svarbiausiais nekilnojamojo kultūros paveldo objektais. Valstybės atkūrimo šimtmečiui bei Europos kultūros paveldo metams skirtas virtualus projektas „100 lankytinų kultūros paveldo objektų“ kviečia keliauti po savo kraštą, pažinti istoriją ir paveldą per materialius, lankytinus objektus.
Internetinėje svetainėje šiuo metu galima susipažinti su šimtu lankytinų ir reikšmingų Lietuvos istorijai ir kultūrai paveldo objektų. Pasirinkus objektą šalia pateikiamas jo paveldosauginės vertės aprašymas, trumpa istorija, tiksli objekto vieta žemėlapyje ir praktinė užduotis, kurią galima atlikti po realios pažinties su paveldo vertybe. Taip pat paveldo objekto lankytojai turės galimybę projekto svetainėje komentuoti, dalintis nuotraukomis, pastebėjimais ar naudingais patarimais.
„Šio projekto tikslas yra pirmiausia suteikti patogią ir įkvepiančią prieigą pažinti savo krašto svarbiausias kultūros vertybes, formavusias ir stiprinusias Lietuvos Laisvės idėją. Mes kiekvieną dieną susiduriame su bendruomenėmis, kurios žingsnelis po žingsnelio atranda ir aktualizuoja savo vietinį paveldą, semiasi idėjų ir stiprybės iš praeitis ir tokiu būdu kuria, stiprina pilietinį pamatą. Tikimės šis projektas bus patrauklus būtent jaunajai kartai ir mokymo įstaigos pasinaudos svetainės teikiamomis galimybėmis kaip idėjų, priemonių šaltiniu“, – teigia Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.
Nors moksleivija ir jaunimas yra šio projekto pagrindinė tikslinė grupė, „100 lankytinų kultūros paveldo objektų“ bus patrauklus ir jaunam, ir brandžiam. Į šimtuką sudėti archeologinio, sakralinio, dvarų ir kt. paveldo objektai atrinkti atsižvelgiant į bendrojo lavinimo mokyklų programas, bendradarbiaujant su gyvą mokyklų poreikį jaučiančia Lietuvos istorijos mokytojų draugija, akademine bendruomene, neformaliojo ir formaliojo švietimo įstaigomis.
Tačiau pirmas šimtas svetainėje pateiktų objektų yra tik pati pradžia. Sąrašą gali pildyti visi atsiuntę reikšmingo Lietuvai objekto aprašymą ir nuotraukas el. pašto adresu centras@kpd.lt. Ir tuomet kiekvienas svetainės lankytojas gali tapti ir svarbaus paveldosauginio objekto pateikėju.
Raginame visus susidomėjusius naudotis šio projekto teikiamomis galimybėmis, plėsti ir gilinti žinias, aktyviai pažinti kultūros paveldą ir būtinai dalintis su visais savojo pažinimo rezultatais. Tuo prisidėsite prie svarbaus Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimo ir aktualizavimo.
Internetinę projekto nuorodą galima rasti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos puslapyje: http://kpd.lt/ arba adresu: http://100m100objektu.kpd.lt/