Top Baneris

Startuoja trečiosios „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“

2016 birželio 7 d.

Architektūros [vaikų] fondo organizuojamas edukacinis projektas „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – sugrįžta! Tiesa, kiek kitokiu pavadinimu – „Keliaujančios architektūros dirbtuvės: KVADRATU“. Projekto tikslas nesikeičia – atkreipti visuomenės, ypač vaikų, dėmesį į kasdienę žmogų supančią aplinką bei parodyti, kad jos puoselėjimas galimas realiomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis. Birželio 6–19 dienomis vyks miestelių atranka dalyvauti projekte.

Šią vasarą ne tik architektai-urbanistai, bet ir įvairių meninių disciplinų atstovai – dizaineriai, šviesos instaliacijų menininkai, gatvės meno kūrėjai – žada aplankyti 5 skirtingus Lietuvos regionų miestelius – juose 5 dienas vyks kūrybinės dirbtuvės vaikams ir bendruomenei. Ši mišri komanda, kartu su vietiniais vaikais bei gyventojais kurs ir įgyvendins projektą viešojoje miestelio erdvėje: ją sutvarkys, atnaujins, prikels naujam gyvenimui. Visų dirbtuvių metu miestelyje stovės pagrindinis projekto simbolis – kultūrinis inkilas. Tai – portabili kūrybos ir edukacijos erdvė, kurioje dienos metu vyks kūrybiniai procesai su vaikais, o vakarais – renginiai visai miestelio bendruomenei: filmų peržiūros, koncertai, edukaciniai užsiėmimai. Kūrybinės dirbtuvės vyks visą rugpjūčio mėn.

keliaujancios dirbtuves 2

Architektūros [vaikų] fondas – savanoriška viešosios įstaigos „Architektūros fondas“ iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams. Jų tikslas – mus supančios aplinkos suvokimo, kūrybiškumo ir asmeninės atsakomybės (pilietiškumo) ugdymas. Šiuo metu iniciatyvos komandą sudaro 20 aktyvių architektų, architektūros studentų bei kitų sričių specialistų. Dirbtuvėles vaikams organizuojamos jau penkerius metus. Organizatoriai aplankė daugybę mokyklų, surengė ne vienas dirbtuvėles šeimoms, taip pat parodas ir susitikimus.

„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ jau įvyko du kartus: 2013 metais organizatoriai aplankė 16 miestelių su 3 dienų dirbtuvėmis, 2015 metais – 10 miestelių su 4 dienų dirbtuvėmis.

keliaujancios dirbtuves 1

PROJEKTO ETAPAI

2016 06 06–19 Projekto dalyvių atrankos konkursas.
2016 06 20–06 24 Konkurso dalyvių vertinimas.
2016 06 24 Konkurso rezultatų paskelbimas.
2016 07 Išankstiniai komandų vizitai į miestelius.
2016 08 Projekto vykdymas – kelionė per miestelius.
2016 10–11 Projekto rezultatų pristatymas, grįžtamieji vizitai.

PROJEKTŲ DALYVIŲ ATRANKOS KONKURSAS

Konkurso dalyviai turi užpildyti anketą internete: http://goo.gl/forms/7I19trCSOxAPcktA2

Anketą turėtų užpildyti asmuo iš miestelio bendruomenės, kuris galėtų tapti kontaktiniu asmeniu bei projekto vykdytojų partneriu miestelyje. Šis asmuo – miestelio ambasadorius projekte – labai svarbus dirbtuvių procesui ir rezultato kokybei.

Projekto dalyviai bus atrenkami remiantis anketos duomenimis, todėl kiekvieną skyrelį reikėtų užpildyti aiškiai ir išsamiai. Anketos turi būti užpildytos iki birželio 19 d. (imtinai). Anketą pildęs miestelio atstovas apie konkurso rezultatus bus informuotas iki birželio 24 d. elektroniniu paštu ir/arba telefonu.

KONTAKTINIAI ASMENYS

Iškilus bet kokiems klausimams dėl anketos arba projekto galima kreiptis:
• Justinas Kalinauskas | vaikai@archfondas.lt | tel. +370 658 60898
• Rasa Chmieliauskaitė | vaikai@archfondas.lt | tel. +370 683 55025

Komentarai