Startuoja konkursas „Už darnią plėtrą 2018“

Startuoja konkursas „Už darnią plėtrą 2018“

geriausio NT projekto apdovanojimai
LNTPA nuotr.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) kartu su Darnios plėtros akademija skelbia vienuoliktą tradicinį konkursą „Už darnią plėtrą“. Pagrindiniai konkurso tikslai – įvertinti naujus NT projektus skirtingose kategorijose, kelti kokybės kartelę plėtotojams ir šviesti pirkėjus puoselėjant darnios plėtros idėjas. Konkursui nekilnojamojo turto plėtotojai gali teikti projektus, įgyvendintus visoje Lietuvoje.

Visus projektus vertins dešimties narių komisija: mokslininkai, inžinieriai, energetikos, statybos specialistai, ekonomistai, architektai ir urbanistai.

Vienas konkurso tikslų – šviesti visuomenę. Būsto įsigijimą planuojančiam pirkėjui, konkursas puiki proga susipažinti su projektais, esančiais rinkoje. Konkursas leis tiesiai iš ekspertų sulaukti vertinimų ir komentarų, susipažinti su projektų vystytojais. Konkurso komisija pabrėžia, kokie svarbūs įvairūs energiniai, funkciniai reikalavimai, aplinkos, gyvenimo kokybės rodikliai ir kaip jie palengvina gyvenimą. Tradiciniai konkurso laureatų apdovanojimai „Už darnią plėtrą“ – tai ir plėtotojų nuopelnų įvertinimas bei dėmesys architektams, statytojams.

Konkurse „Už darnią plėtrą“ gali dalyvauti visi NT projektai, įgyvendinti 2017 m.

Paraiškų organizatoriai laukia ir Ateities projekto kategorijoje. Čia kviečiama teikti dar planuojamus ar nebaigtus statyti projektus – jie bus apdovanoti atskiru prizu.

Šiųmečio konkurso išskirtinumas – siekiant šiuolaikiškos darnos su aplinka bei skatinant technologinį progresą statyboje ir pastatų valdyme, bus pažymėtas technologinis progresas ir inovacijos – „PropTech“ sprendimų panaudojimas. Daugiau komisijos narių dėmesio sulauks įvairūs energinio efektyvumo, išteklių tausojimo sprendiniai bei kitų technologinių pasiekimų taikymas pastatų projektavime, statyboje bei eksploatavime.

Prie konkurso partnerių taip pat prisijungė Lietuvos architektų rūmai, deleguojantys savo atstovą į konkurso vertinimo komisiją.

Dalyvavimas konkurse savanoriškas.

Vystytojai, statytojai, projekto idėjos autoriai, architektai gali teikti projektus konkursui užpildę dalyvio anketą ir pateikę reikalingus duomenis konkurso organizatoriams.

Komisija apžiūrės kiekvieną projektą gyvai ir rezultatus pristatys visuomenei.

Konkurso dalyvių vertinimo kriterijai:

Objekto koncepcijos atitikimas darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslams (esamų gyvenamųjų vietovių teritorijų ar pastatų atnaujinimas, daugiafunkciškumas, prieiga prie visuomeninio transporto ir kitos viešosios infrastruktūros, aplinkosauginių, ekonominių ir socialinių uždavinių suderinimas, estetiškas aplinkos sutvarkymas ir apželdinimas).

Architektūros kokybė.

Pagarba gamtai bei kultūros paveldui.

Išmanieji sprendimai projektavime ir statyboje, technologinis inovatyvumas ir išskirtinumas („PropTech“).

Energinio efektyvumo, išteklių tausojimo sprendiniai.

Projekto atitikimas nekilnojamojo turto rinkos poreikiams, ekonominis projekto naudingumas, kuriant pridėtinę vertę vietos ekonomikai.

Organizacijos reputacija visuomenėje ir verslo etika (veikla skatinanti darnius santykius su vartotojais ir visuomene).

Vertinimo komisija:

Mindaugas Statulevičius, LNTPA direktorius – komisijos pirmininkas.

2. Doc. Dr. Dalia Bardauskienė – Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėja, ISOCARP – tarptautinės urbanistų ir architektų bendruomenės narė.

3. Marius Narmontas – LR Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius.

4. Tauras Paulauskas – architektas, Lietuvos architektų rūmų tarybos narys.

5. Alvydas Kvedaravičius – Lietuvos statybininkų asociacijos ekspertas, UAB „YIT Kausta būstas“ direktoriaus pavaduotojas.

6. Doc. Linas Naujokaitis – Lietuvos architektų sąjungos Tarybos narys, vicepirmininkas; Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto docentas.

7. Prof. Habil. Dr. Vytautas Martinaitis – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Pastatų energetikos katedros profesorius.

8. Martynas Trimonis – AB „Swedbank“ Nekilnojamojo turto klientų skyriaus vadovas.

9. Evelina Povilaitytė – naujienų agentūros „BNS Plius“ redaktorė.

10. Darius Babickas – žurnalo „IQ“ priedo „Statyk PRO“ redaktorius.

Visuomenės vertinimas:

tradiciškai projektus vertina ir visuomenė. Informacija apie konkurso dalyvius patalpinama tam tikslui skirtoje rubrikoje, o skaitytojai turi galimybę pareikšti savo nuomonę bei balsuoti už labiausiai patikusį projektą.

Dalyvavimas konkurse:

norintieji teikti projektus konkursui privalo užpildyti paraišką ir siųsti ją kartu su paraiškos priedais konkurso organizatoriams el. paštu, adresu info@lntpa.lt (maksimalus el. laiško dydis – 10 Mb).

Paraiškos teikiamos iki 2018 rugsėjo 14 d. Planuojančius dalyvauti, organizatoriai kviečia nelaukti termino pabaigos, nes pirmieji komisijos vizitai organizuojami jau artimiausiu metu. Kaip ir kasmet ketinama aplankyti visus konkurso dalyvius.

Visi darbai turi būti pateikiami virtualiam balsavimui tinkančiu formatu:

Projekto idėjos ir koncepcijos, pagrindžiančios vertinimo kriterijus pristatymas paraiškoje.

Informacija apie vystytoją, projektuotoją, rangovą ir projektą (trumpas pristatymas tinkamas talpinti tinklalapyje ir spaudoje).

5–8 objekto nuotraukos ir vizualizacijos.

Pastato energinio naudingumo sertifikatas su priedais.

Konkurso dalyviai pažymimi bei paskelbiami, o geriausių vertinimų sulaukę projektai-nugalėtojai apdovanojami meniniais prizais „Už darnią plėtrą“ LNTPA ir Darnios plėtros akademijos šventiniame renginyje žiemą.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite http://lntpa.lt/konkursas/.

Temos: Geriausi NT projektai, Konkursas „Už darnią plėtrą“, LNTPA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai