Top Baneris

Stabdomas kvietimas atnaujinti negyvenamosios paskirties pastatus

2023 sausio 19 d.
20201001IGPhoto7068 scaled
I. Gelūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sausio 19 d. sustabdė kvietimą teikti paraiškas subsidijoms juridinių asmenų negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui. Prieš mėnesį startavęs kvietimas sustabdytas sulaukus paraiškų visai subsidijoms skirtai sumai, skelbia agentūra pranešime žiniasklaidai.

Šio kvietimo metu gauta 17 paraiškų už 2,06 mln. eurų. Iš viso šiai priemonei finansuoti iš Klimato kaitos programos lėšų buvo skirta 2 mln. eurų.

Po dvi paraiškas gauta iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų bei Kaišiadorių rajono savivaldybių. Šių paraiškų bendra vertė – beveik 1,5 mln. eurų. Iš likusių savivaldybių gauta po vieną paraišką.

„Tai pirmasis iš trijų negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui skelbtų kvietimų, kurio metu išnaudotos visos kvietimui skirtos lėšos. Ir dar per tokį trumpą laikotarpį“, – teigia Pastatų energinio taupumo departamento direktorė Gintarė Burbienė.

Pasak G. Burbienės, šio kvietimo rezultatai akivaizdžiai parodo, jog augantys energijos kaštai turi įtakos ne tik gyvenamųjų, bet ir negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui.

Šiuo metu pradėtas paraiškų vertinimas – visas paraiškas planuojama įvertinti iki vasario pabaigos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video