Top Baneris

Sostinės valdžia ir aukštasis mokslas vienijasi: tyrimų tikslas – išmanieji miestai

2019 spalio 14 d.
„Išmanūs miestai ir bendruomenės“
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) ketina dalyvauti „Horizontas 2020“ kvietime teikti paraišką projektui „Išmanūs miestai ir bendruomenės“ (angl. „Smart Cities and Communities“).

Jo tikslas – padidinti skaičių Europos miestų, kurie demonstruoja naujus sprendimus energetikos, transporto, informacinių ryšių technologijų (IRT) bei kitose srityse, taiko sisteminius integracijos sprendimus, diegia tvarias ir ekonomiškai efektyvias inovacijas. Išmaniosios miesto koncepcijos pagrindas yra atverti miestą naujoms judumo paslaugoms, tvariai energijai ir naujiems IRT sprendimams.

Šiame projekte VGTU kartu su užsienio partneriais-universitetais bus atsakingas už mokslinius tyrimus ir plėtrą, o Vilniaus miesto savivaldybė nuspręs, kokias konkrečias sritis ir veiklas įgyvendinti. Prisijungti prie „Smart City“ konsorciumo VGTU pakvietė Norvegijos mokslo ir technologijų universitetą (NTNU), kuris turi didelę patirtį panašiose veiklose.

Vilniaus miesto „Smart Cities“ projekto iniciatyva spalio 9 d. pristatyta Briuselyje vykstančios Europos regionų ir miestų savaitės metu (The European Week of Regions and Cities). Renginyje dalyvavo VGTU atstovai – mokslo ir inovacijų prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys bei Žinių ir technologijų perdavimo centro direktorė Vilma Purienė.

VGTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video