Top Baneris

Sostinės Šeškinės visuomeniniame ir prekybos centre planuojami pokyčiai

2023 balandžio 25 d.
seskines centras
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 25 d. 17:30 val. sostinės kviečiami gyventojus išgirsti apie artimiausius Šeškinės visuomeniniame ir prekybos centre planuojamus darbus. Susitikimas vyks Šeškinės bendruomenių sąjungos patalpose adresu Ukmergės g. 220 (4 aukštas). Vilniaus miesto savivaldybės ir „Vilniaus plano“ specialistai pristatys planus savivaldybei priklausančiuose teritorijos sklypuose ir objektuose, apie kuriuos kalbėtasi su gyventojais dar 2023 metų pradžioje: požeminės perėjos dangų remontą, apšvietimo atnaujinimą, želdinimą ir kitus darbus. Ketinančius dalyvauti kviečiama registruotis. 

Nuo 2022 rugsėjo iki 2023 m. sausio mėn. „Vilniaus planas“ kartu su įsitraukusiais gyventojais aiškinosi, kokios Šeškinės centro ateities nori jos gyventojai. Poreikiai analizuoti pasitelkiant ekskursiją-pasivaikščiojimą po teritoriją, kurią vedė patys gyventojai; internetinę apklausą (736 respondentai) ir kūrybines dirbtuves. 

Remiantis diskusijų su visuomene rezultatais planuojama Šeškinės visuomeninio ir prekybos centro atgaivinimo vizija. Siūloma, kad Šeškinės centras toliau vystytųsi kaip rajono siela ir širdis, kur gyvuoja smulkusis verslas, mezgasi bendruomenės tarpusavio ryšiai bei norisi sustoti puodeliui kavos. Siūlomos vizijos įgyvendinimui numatyti trumpos (iki 2025 m.) ir ilgos trukmės (iki 2030 m.) veiksmai, kuriais turėtų būti įgyvendinami pokyčiai. 

Pokyčiai siūlomi keturiose Šeškinės prioritetinėse vietose: požeminėje perėjoje, turguje, pėsčiųjų takuose ir pastatuose:

Požeminėje perėjoje artimiausiu metu siūloma laikinomis priemonėmis spręsti opiausias perėjos problemas – palengvinti gyventojų judėjimą įrengiant papildomus turėklus, atnaujinti dangas, spręsti vandens sankaupas ir pakeisti pasenusius apšvietimo stulpus prie Šeškinės poliklinikos. Ilgalaikėje perspektyvoje siūloma svarstyti antžeminės perėjos įrengimą arba ruošti kapitalinio remonto projektą, kuriuo būtų humanizuojama esama erdvė pritaikant universalaus dizaino principus

Šeškinės turguje – artimiausiu metu spręsti chaotiškos turgaus plėtros problemą, ilguoju – paruošti turgaus reorganizavimo strategiją. 

Pėsčiųjų takuose – atnaujinti laiptų dangas, įrengti turėklus ir daugiau poilsiui skirtų suoliukų, papildyti želdinių zonas.

Didžioji dalis nagrinėjamoje teritorijoje esančių pastatų priklauso privačiam verslui – nekilnojamojo turto vystytojams UAB „Baltiches Haus“. Tad pokyčiai šioje dalyje daugiausia priklauso nuo pastatų savininko iniciatyvos. Pokyčių mastą taip pat apspręs ir ateityje nustatomos pastatų vertingosios savybės, kadangi Šeškinės visuomeninis ir prekybos centras ir jame esantys pastatai įtraukti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. 

Su visa Šeškinės visuomeninio ir prekybinio centro vizija ir jos įgyvendinimo veiksmų planu galite susipažinti čia: Šeškinės centras – vizija ir veiksmų planas.

Informaciją apie susitikimą 25 d. Facebook tinkle: https://fb.me/e/3nhEf3JFx  


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video