Top Baneris

Sostinės Pilaitės prospekte įrengta nauja požeminė pėsčiųjų perėja

2016 spalio 5 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Keliolikos požeminių pėsčiųjų perėjų vaizdas sostinėje ne tik kad neįkvepia, bet netgi skatina, užuot leidusis po žeme, eiti tiesiai per gatvę.

Viena moderniausių sostinėje iki šiol – daugiau nei prieš dešimtmetį Konstitucijos prospekte įrengta požeminė pėsčiųjų perėja ir prekybos zona. Antroji – ką tik įrengta Pilaitėje, itin judriame šešių eismo juostų prospekte.

Požeminė pėsčiųjų perėja po Pilaitės prospektu ties Papilėnų gatve turėjo būti įrengta dar prieš 14 metų, kai tik buvo pradėta tiesti nauja Vilniaus greitojo eismo gatvė, tačiau iki šiol nebuvo užbaigta.

Vilniaus miesto savivaldybė, pasitelkusi privatų investuotoją, perėją visiškai atnaujino: įrengė išėjimą į kairiąją Pilaitės prospekto pusę prekybos centro link, abiejose perėjos pusėse įrengti trys žmonėms su negalia pritaikyti keltuvai, laiptai, sutvarkyta perėjos apdaila, virš laiptų įrengtos stoginės su apšvietimu, vandens nuotekų tinklai.

Atidarius 86 metrų ilgio ir 4,2 metrų pločio požeminę perėją, antžeminė perėja bei šviesoforai bus panaikinti. Tokiu sprendimu itin džiaugsis automobilių vairuotojai: automobiliai galės judėti nestabdomai, sutrumpės kelionės laikas.

Tiek privatus investuotojas, tiek savivaldybė požeminei perėjai įrengti skyrė po 171 tūkst. eurų.

Žadama, kad šiemet judriame Laisvės prospekte, Karoliniškėse, bus pradėti dar vienos požeminės perėjos įrengimo darbai. Planuojama, kad po metų Karoliniškių rajono gyventojai jau galės džiaugtis beveik 43 metrų ilgio, 4 metrų pločio požemine pėsčiųjų perėja. Joje bus įrengti du dengti įėjimai ir išėjimai, abiejose Laisvės prospekto pusėse numatyti neįgaliųjų keltuvai. Antžeminė šviesoforais valdoma pėsčiųjų perėja taip pat bus panaikinta, nebeliks ir pėstiesiems skirto šviesoforo.

Vilniaus savivaldybės inf.

Taip pat skaitykite: Požeminės pėsčiųjų perėjos – saugu, bet nepatrauklu

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video