Dėl naujų statybų Perkūnkiemyje susirūpinimą išreiškusi šio sostinės rajono bendruomenė neturi pagrindo nerimauti, tikina statytojai. Tam, kad išsklaidytų visas gyventojų abejones naują daugiabučių projektą Perkūnkiemio gatvėje plėtojanti KŪB „Smilgos“ savo iniciatyva jau kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę ir Generalinę prokuratūrą pateikdama paaiškinimus dėl gyventojams užkliuvusių statomo daugiabučio ypatumų. Nekilnojamo turto projekto vystytojai teigia, kad valstybinių institucijų nesisukalbėjimas stabdo verslą, o dėl to patiriami dideli nuostoliai.
Statytojų atstovė Daiva Perevičienė sako, kad naujojo daugiabučio butai atitinka statybų projektą ir visus teisės aktuose numatytus techninius reikalavimus, o stovėjimo vietų automobiliams šalia namo yra tiek, kiek reikia.
„Perkūnkiemio bendruomenės aktyvumas ir pilietiškumas sveikintinas, tačiau kai kurie jų viešojoje erdvėje išsakyti teiginiai neturi nieko bendro su realybe. Galime nuraminti žmones – Perkūnkiemio gatvėje baigiamame statyti daugiabutyje yra paruošta lygiai tiek ir lygiai tokių butų, kokie buvo suprojektuoti, o kiekvienam jų tenka po automobilių stovėjimo aikštelę, kaip ir numato teisės aktai. Esame užsienio investuotojų atstovai ir savo veikloje griežtai vadovaujamės Lietuvoje galiojančiais įstatymais“, – sako D. Perevičienė.
Anot nekilnojamojo turto vystytojų atstovės, dalis dviejų kambarių butų pastate iš tiesų suprojektuoti taip, kad juos esant poreikiui ir griežtai laikantis statybų taisyklių būtų galima atskirti ir perdaryti į nepriklausomus nekilnojamojo turto vienetus. Tokia galimybė, D. Perevičienės teigimu, palikta atsižvelgiant į sulauktas potencialų pirkėjų užklausas dėl galimybės įsigyti vieno kambario butus. Jeigu minėti butai iš tiesų būtų atskirti, kiekvienam naujam butui būtų įrengta ir nauja automobilių stovėjimo vieta. KŪB „Smilgos“ atstovės teigimu, tam yra numatytas ir konkreti vieta žemės sklype, ir finansiniai resursai.
„Tokia praktika, kai butai formuojami su galimybe juos atskirti ar sujungti, nekilnojamojo turto rinkoje yra įprasta. Taip pirkėjams suteikiama daugiau galimybių rinktis. Reikia pabrėžti, kad butai performuojami galės būti tik jau atlikus visas pastato statybų užbaigimo procedūras ir tik laikantis visų numatytų taisyklių (rengiant ir su savivaldybe derinant papildomas dalinimo schemas). Apie tai informuotos ir atsakingos valstybinės institucijos, kurios jokių pastabų neturėjo“, – pažymi D. Perevičienė.
Anot D. Perevičienės, KŪB „Smilgos“ savo statomų butų nepardavinėja ir nepardavinės dalimis – nėra sudaryta nė vieno tokio sandorio. Dėl to Perkūnkiemio gyventojų įtarimai, kad galimybė butus atskirti yra palikta neva siekiant šalia namo įrengti mažiau automobilių stovėjimo aikštelių, yra nepagrįsti. Jei dviejų kambarių butai esant pirkėjų poreikiui būtų išskaidyti į du atskirus, jie būtų atitinkamai įregistruoti ir naujam butui iš karto priskirta papildoma stovėjimo aikštelė.
„Butų, suprojektuotų su galimybe juos ateityje išskirti į mažesnius turtinius vienetus, projektiniai sprendiniai yra patvirtinti techninio projekto ekspertizę atlikusių ir statinio projekto ekspertizės aktą išdavusių kompetentingų specialistų bei atitinka visus teisės aktų reikalavimus. Butų atskyrimas neturėtų jokios įtakos pagrindinėms pastato konstrukcijoms, o naujieji nekilnojamojo turto objektai turėtų atskirus įėjimus ir autonomines inžinerines sistemas“, – sako D. Perevičienė.
Nekilnojamojo turto vystytojų atstovė sako tikinti, kad visus kylančius klausimus galima išspręsti konstruktyvaus dialogo keliu, todėl ragina daugiabučių bendruomenes nesivadovauti išankstinėmis nuostatomis ir neskubėti daryti išvadų neįsigilinus į situaciją.
Daugiabučių projektas adresu Perkūnkiemio gatvė 49 statomas dviem etapais. Pirmasis jau beveik baigtas, o jo metu pastatyta 120 naujų 2–3 kambarių butų. Dar tiek pat jų bus pastatyta antrojo projekto etapo metu. Iš viso šalia namo jau įrengtos penkios automobilių stovėjimo aikštelės su kiekvienam butui tenkančia automobilio stovėjimo vieta.
Perkūnkiemio bendruomenė laikosi kiek kitokios pozicijos: jų surinkta informacija rodo, jog išsyk parduodami vieno kambario butai, o ne dviejų kambarių su galimybe atskirti į du, o papildomoms automobilių stovėjimo vietoms įrengti erdvės nėra. Taip pat, padidėjus butų skaičiui, vystytojas turėtų didinti ir vaikų žaidimų aikštelę. Perkūnkiemio gyventojų turimame pasiūlyme įsigyti būstą taip pat minimi 1–3 kambarių butai, o ne 2-3 kambarių butai su galimybe skaidyti į mažesnius – tokia informacija dėl nesutvarkytos infrastruktūros nuolat problemų kamuojamus gyventojus ir paskatino atsakingose institucijose ieškoti tiesos – teisūs statytojai ar visgi tik teisinasi.
[su_box title=”Taip pat skaitykite:” style=”soft” box_color=”#eeeeee” title_color=”#000000″ radius=”0″ class=”dotdotdot”] [su_posts id=”118421″ posts_per_page=”1″ tax_operator=”0″ order=”desc” ignore_sticky_posts=”yes”][su_posts template=”templates/teaser-loop.php” tax_term=”163″ tax_operator=”2″ offset=”1″ order=”asc” orderby=”id” ignore_sticky_posts=”yes”][/su_posts] [/su_box]