Top Baneris

Sostinės Bajorų rajone planuojama nauja mokykla

2023 sausio 17 d.
bajor 3
Pasidalykite straipsniu

  • Mokykloje mokysis I–VIII klasių mokiniai.
  • Ant pastato stogo – saulės modulių elektrinė.
  • Mokykla po pamokų bus atvira miesto bendruomenei.

Verkių seniūnijoje, Bajorų kelyje 12, projektuojama nauja mokykla. Moderni ir šiuolaikinius poreikius atitinkanti progimnazija galės priimti daugiau kaip 900 moksleivių, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Mokykloje mokysis I–VIII klasių mokiniai: 8 pradinio ugdymo klasės, kuriose mokysis po 24 mokinius, 24 penktokų–aštuntokų klasės. Progimnazijoje dirbs 65 pedagogai, 30 aptarnaujančio personalo darbuotojų.

Projektuojama mokykla bus trijų aukštų. Pirmajame aukšte ties pagrindiniu įėjimu, numatoma šviesi ir erdvi aula su atriumu, kuri bus centrinė mokyklos ašis. Pirmame aukšte taip pat bus įrengtos renginių ir sporto salės, valgykla, administracijos ir pradinių klasių patalpos. 

Didžiojoje universalioje sporto salėje vienu metu galės sportuoti ne mažiau kaip dvi klasės. Salė bus pritaikyta krepšinio, teniso, tinklinio, salės futbolo, rankinio ir kt. sportui. Renginių salėje bus 300 vietų žiūrovams, scena ir transformuojama tribūna. 

bajoru mokykl
MB „Urbanistinė architektūra“ vizualizacija

Antrame ir trečiame aukštuose projektuojamos mokymosi patalpos 5–8 klasių mokiniams, specializuotos paskirties gamtos mokslų, meninio ugdymo, kalbų, IT ir kt. klasės. Taip pat bus įrengtos atviros techninės kūrybinės dirbtuvės FabLab, konstrukcinių medžiagų (metalo) dirbtuvės, siuvimo dirbtuvės, mokomoji virtuvė.

Klasės projektuojamos taip, kad būtų pritaikytos ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams. Universalios mokymo klasės pritaikytos ugdyti 30 mokinių vienu metu. Užsienio kalbų klasės – 20 mokinių, informacinių technologijų klasės – 15 mokinių. 

Visose klasėse mokytojų darbo vietos kompiuterizuotos ir sujungtos su multimedija. Prie klasių moksleiviams bus įrengtos spintelės. 

Mokykla bus žalumos apsuptyje – pasirinktas sklypas yra prie Bajorų-Visorių miško. Įvertinant jautrią gamtinę aplinką, jau projektavimo pradžioje buvo užsakyta medžių inventorizacija. Esminiai projekto sprendiniai, tokie kaip pastato ir kitų statinių vieta sklype, įvažiavimas į sklypą, buvo planuojami prioritetą skiriant esamiems brandiems medžiams ir charakteringoms medžių grupėms.

Šalia pastato bus įrengta 31 vietos automobilių stovėjimo aikštelė, tėvelių stotelės („Kiss and Ride“), 50 vietų dviračių saugykla. Dalis dviračių stovėjimo vietų bus pritaikytos įkrauti elektrinius dviračius. Ant pastato stogo bus saulės modulių elektrinė.

bajoruose mokykla
MB „Urbanistinė architektūra“ vizualizacija

Bus sutvarkyta aplinkinė teritorija, pasodinta naujų želdinių, įrengtas apšvietimas. 

Mokykla po pamokų bus atvira miesto bendruomenei – aplinkiniai gyventojai ir kiti lankytojai galės naudotis sklype įrengta infrastruktūra – sporto aikštyno aikštelėmis, želdinių plotais. 

Šiuo metu visuomenei pristatomi MB „Urbanistinė architektūra“ parengti projektiniai pasiūlymai.

Projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Projekto svarstymas vyks 2023 m. sausio 31 d., 15 val., nuotoliniu būdu per Zoom programą. Susitikimo nuoroda.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video