Top Baneris

Skulptorė K. Jaroševaitė švenčia jubiliejų

2023 lapkričio 17 d.
Ksenija Jarosevaite
Ksenija Jaroševaitė. A. Ufarto/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Skulptorė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Ksenija Jaroševaitė penktadienį švenčia 70-metį.

Menininkė 1977 m. baigė tuometį Lietuvos dailės institutą. Nuo 1976 m. dalyvauja parodose. Autorės darbų galima išvysti Klaipėdos skulptūrų parke, Panerių ir Jeruzalės skulptūrų parkuose sostinėje, skvere šalia MO muziejaus ir kitur.

2005 m. Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija „už krikščioniškojo dvasingumo tradicijos įprasminimą skulptūrose“.

Kūrinių turi Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis Čiurlionio dailės muziejus, MO muziejus, taip pat Austrijos, Belgijos, Italijos, Izraelio, Prancūzijos, Vokietijos, Kanados, JAV kolekcininkai, muziejai ir galerijos.

Ksenija Jarosevaite Ivanauskaites skveras
Menininkė prie savo skulptūros J. Ivanauskaitės skvere Vilniuje.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasveikino Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatę gimtadienio proga.

„Savąja kūryba suteikiate tam tikrą ramybės jausmą: dėl išskirtinio Jūsų meistriškumo, darbo su įvairiomis skulptūrinėmis medžiagomis iškyla akimirkos unikalumą ir jos universalumą steigiantys personažai“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Pasak prezidento, kiekvienas turi galimybę atrasti savąjį ryšį ir matyti savojo pasaulio atspindį plačioje, Lietuvos skulptūros istorijoje išskirtinę vietą užimančioje K. Jaroševaitės kūryboje.

Šalies vadovas dėkoja nusipelniusiai skulptorei už kūrybinį tyrumą, nuoširdumą ir žmogaus esmę pažinti siekiančios kūrybos dovaną bei linki tolesnės kūrybinės sėkmės, prasmės pažinimo džiaugsmo ir kasdienybės šilumos.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė taip pat pasveikino skulptorę jubiliejaus proga. „Nuoširdžiai sveikinu Jus garbingo jubiliejaus proga. Jūsų skulptūros – tai simbolinės metafizinės patirtys, perteikiančios skirtingas žmogaus būsenas bei formas. Jūsų kūrybos pasaulyje sutinkame gulinčius ar sėdinčius, tartum kažko laukiančius žmones, angelus, Jurgos Ivanauskaitės skvere – prijaukintą katiną, taip pat skulptūras, sukurtas religiniais motyvais, kviečiančias žvelgti giliau. Linkiu ir toliau klausytis kūrybinės ugnies rusenimo, o kasdienybėje atrasti grožio, lengvumo bei polėkio kurti“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Menininkę sveikino ir kultūros ministras Simonas Kairys: „Sveikindamas gražios sukakties proga dėkoju už nuopelnus Lietuvos kultūrai, didžiulį talentą savo kūryboje įprasminant tokias pamatines vertybes kaip dvasingumas, tradicija, būtis. Esame dėkingi Jums ir už skulptūras, puošiančias interjerus bei viešąsias erdves, tarp kurių – ir daugelio pamėgtas Jurgai Ivanauskaitei skirtas „Katinas“. Linkiu Jums kuo geriausios sveikatos, sėkmės, kūrybinių atradimų, plačių meninių užmojų.“


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video