Top Baneris

Skirtas finansavimas Žemės gelmių informacijos centrui rekonstruoti

2017 kovo 6 d.
Žemės gelmių informacijos centras. LIMIS nuotr.
Žemės gelmių informacijos centras. LIMIS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vievyje įsikūręs Lietuvos geologijos tarnybos Žemės gelmių informacijos centras (ŽGIC) turėtų būti atnaujintas per trejus metus. Daugiau kaip 2 mln. eurų kainuosianti šios žemės gelmių bibliotekos rekonstrukcija bus finansuojama ES paramos lėšomis.

Šiuo metu pastatas, pasak ŽGIC vedėjo Vytauto Purono, yra avarinės būklės, muziejaus rinkiniai saugomi apverktinomis sąlygomis. Dalis rinkinių laikoma koridoriuose ir buvusiose laboratorijose. Baldai ir įranga nusidėvėję.

Atnaujinus pastatą atsiras vietos ir naujoms ekspozicijoms. Daug patrauklesnė bus ir pertvarkyta ŽGIC aplinka.

ŽGIC įkurtas 2015 m., reorganizavus Lietuvos geologijos muziejų. Jame saugomas didelis kerno rinkinys. Kernas – tai cilindro formos uolienos mėginys, iš kurio nustatomos jos savybės. ŽGIC didžiulėje daugiaaukštėje mechanizuotoje saugykloje sukauptas 1148 gręžinių kernas – daugiau kaip 140 km.

Be „kernotekos“, lankytojų laukia lauko riedulių ekspozicija. Ji užima daugiau kaip 4 ha. Čia grupėmis išdėliota per 550 riedulių, suvežtų iš įvairių šalies vietovių. Parke yra du vandens telkiniai, gausu lietuviškų medžių ir krūmų. Lauko riedulių ekspoziciją papildo riedulių gludinių rinkinys, supažindinantis su riedulius sudarančiais mineralais ir susidarymo Žemės plutoje sąlygomis.

Svarbiausius šalies žemės gelmių turtus atspindi naudingųjų iškasenų ekspozicija. Su unikaliais mineralais supažindina Juozo Lisausko retų mineralų kolekcija. Paleontologinėje ekspozicijoje pateiktas 195 fosilijų rinkinys.

Tikimasi, kad po rekonstrukcijos ŽGIC sulauks daugiau lankytojų. Patogios apžiūrėti ekspozicijos, edukaciniai renginiai turėtų būti patrauklūs ne tik specialistams ir geologijos mėgėjams, bet ir plačiajai visuomenei.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video