Top Baneris

Skelbiami geriausi metų daugiabučių renovacijos projektai

2020 balandžio 21 d.
beta
BETA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) iniciatyva jau antrus metus iš eilės Lietuvoje organizuoti Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių pagrindinis tikslas – atskleisti visuomenei esminius renovacijos privalumus ir paskatinti gyventojus įsitraukti į daugiabučių namų atnaujinimo programą.

„Per pastaruosius šešerius – septynerius metus Lietuvoje atnaujinta beveik 2500 daugiabučių. Rezultatai rodo, jog šių daugiabučių renovacija ne tik padėjo sumažinti jų energijos sąnaudas bei šildymo sąskaitas gyventojams, tačiau ir prisidėjo prie jaukesnės ir patogesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo, bendro miesto vaizdo pokyčių, įtakų aplinkosaugai. Tad pagrindinis šio projekto siekis ir yra parodyti, jog namo atnaujinimas – tai nėra tik sienų apšiltinimas ar langų pakeitimas, o iš esmės gyvenimo kokybę keičiantis reiškinys,“ – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Šiemet Metų renovacijos projekto konkursui buvo atrinkti 2018 – 2019 m. atnaujinti daugiabučiai namai, geriausiai iliustruojantys pagrindines renovacijos naudas ir jos teikiamas galimybes. Visą kovo mėnesį visuomenė turėjo galimybę susipažinti su atrinktų daugiabučių namų sėkmės istorijomis bei atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį projektą.

Po atviro balsavimo internete daugiausiai visuomenės simpatijų sulaukė trys iš aštuoniolikos rinkimuose dalyvavusių projektų – favoritu tapo atnaujintas daugiabutis namas Jaunimo g. 7, Marijampolėje bei kiti du daugiabučiai, esantys A. Mickevičiaus g. 32, Vilniuje ir Vilniaus g. 108 B, Pabradėje.

projektai 20838 84008395

Daugiausiai balsų gavo atnaujintas daugiabutis namas, esantis Jaunimo g. 7, Marijampolėje, kurio renovacijos darbai truko vos tris mėnesius ir lėmė įspūdingus rezultatus – daugiau nei perpus sumažėjusias energijos sąnaudas bei ženkliai išaugusį marijampoliečių susidomėjimą šiame name parduodamais butais.

Didelio palaikymo Metų renovacijos projekte taip pat sulaukė ir Vilniuje, Žvėryno mikrorajone (A. Mickevičiaus g. 32) bei Pabradėje (Vilniaus g. 108 B) atnaujinti daugiabučiai, puikiai atskleidžiantys esminius pokyčius po renovacijos – išaugusią gyvenimo kokybę, perpus sumažėjusias sąskaitas už šildymą, pasikeitusią gyvenamąją aplinką, bendruomeniškumą, galiausiai nuo 10 iki 20 proc. padidėjusią būsto vertę.

projektai 20839 84008411

projektai 20840 84008427

„Neabejoju, kad vieną pagrindinių šio konkurso tikslų – parodyti visuomenei, jog renovacija iš esmės keičia gyvenimo kokybę – mums pavyko pasiekti ir šiais metais. Visi trys šio konkurso namai nugalėtojai gali tapti puikiais pavyzdžiais ir aiškiu atsakymu į vis dar iškylantį klausimą, kodėl reikia atnaujinti savo daugiabutį,“ – teigia BETA direktorius.

Pasak V. Serbentos, pasibaigus šalyje visuotino karantino sąlygoms, bus įteikti apdovanojimai visiems trims „Metų renovacijos projekto“ nugalėtojams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video