Top Baneris

Skelbia ministerijų miestelio architektūrinį konkursą

2023 birželio 29 d.
Screenshot 2023 05 17 at 16.41.35 e1688021922718
VĮ Turto bankas vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Turto bankas skelbia ministerijų miestelio Vilniuje, Goštauto gatvėje tarptautinį architektūrinį-urbanistinį konkursą. 

Bendras prizinis fondas konkurso dalyviams siekia 110 tūkst. eurų, nugalėtoją tikimasi paskelbti iki metų pabaigos, pranešė Turto bankas. 

Pasak Turto banko vadovo Mindaugo Sinkevičiaus, sovietmečiu statytų buvusių mokslinių tyrimų institutų pastatų kvartale šiuo metu dirba daugiau nei 1 tūkst. darbuotojų, o trys pastatai yra visiškai tušti. 

„Mes susiefektyvinę, pardavę nereikalingus turtus Vilniaus mieste, galime sukurti naujos kokybės biurus (…) energetiškai efektyvius, kurie iš kitos pusės vėl leistų mums taupyti“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė M. Sinkevičius.  

„Miestui bus sutvarkytas kvartalas, kuris yra apleistas ir yra piktžaizdė centrinėje miesto dalyje. Iš kitos pusės bus sutvarkytos viešosios erdvės, sutvarkytos kapinės“, – pridūrė jis. 

Pasak Turto banko vadovo, sutvarkius Goštauto kvartalo pastatus, į kuriuos numatoma perkelti ministerijas, Vilniuje būtų galima parduoti 20 tūkst. kv. metrų ploto nekilnojamo turto už tai gaunant apie 150 mln. eurų.

Goštauto G. 11 pastatas šiuo metu. S. Lisausko/BNS nuotr.

M. Sinkevičius sako, kad įgyvendinus ministerijų miestelio projektą ministerijų užimamas plotas sumažės nuo 50 tūkst. iki 30 tūkst. kv. metrų. 

„Ploto mažėjimas ir energetiškai efektyvesni pastatai vien iš sąnaudų leis sutaupyti apie 3 mln. eurų kasmet“, – teigė Turto banko vadovas.  

Architektų bus prašoma parengti pasiūlymus, kurie apimtų viso kvartalo tarp A. Goštauto ir Lukiškių gatvių sutvarkymą bei numatytų naujos statybos sprendimus vietoje griaunamų mažos vertės statinių.

Konkurso dalyvių taip pat prašoma pateikti sprendimą dėl sovietmečiu sunaikintų kvartalo teritorijoje buvusių Lietuvos totorių kapinių įamžinimo.

Kvartalo teritorijoje esantiems ir daliai naujų statinių ketinama skelbti atskirus projektavimo konkursus – jų sprendiniai turės derėti su architektūrinio konkurso nugalėtojo pasiūlytą vizija.

Atlikus pirmojo pastato remontą, į jį būtų perkeliamos trys ministerijos – Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos. Atlaisvinus ministerijų patalpas miesto centre ir jas pardavus, tikimasi gauti per 40 mln. eurų pajamų. Iš šių lėšų būtų finansuojamas pirmasis projekto etapas ir užsitikrinamas finansavimas kitam etapui.

Iš viso ministerijų miestelio projektas yra padalintas į šešis etapus, pirmąjį ketinama baigti 2025 metais.

Viso ministerijų miestelio projekto preliminari vertė 170 mln. eurų. Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video