Top Baneris

Trims ministerijoms – modernus pastatas su terasomis ir kavinėmis, mečetės įspaudu (6)

2023 gegužės 29 d.
a117 g11 vizualizacija 05 2048x1434 1
„Do Architects“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Seną instituto pastatą Vilniuje ketinama paversti trims ministerijoms skirtu šiuolaikišku biuru su terasomis ant stogo, visuomenei atviru pirmuoju aukštu, o anksčiau ten stovėjusią mečetę pažymėti realaus dydžio jos reljefiniu įspaudu-iškarpa.

Tai numatyta pirmojo ministerijų miestelio etapo projektinius pasiūlymuose, pavadintuose „Žmonių ministerija“, kuriuos pirmadienį pristatė Turto bankas.

„Siekiame, kad tarnautojams būtų sukurtos šiuolaikiškos ir patrauklios darbo erdvės, miestas turėtų sutvarkytą kvartalą, o ministerijų pastatai taptų atviri ir prienami visuomenei“, – pranešime sakė Turto banko valdybos pirmininkas Laimonas Belickas.

Pirmojo pastato projektinius pasiūlymus parengė „Do Architects“, viešajame pirkime pasiūlę mažiausią kainą.

Architektai siūlo panaikinti dabar į pastatą vedančius laiptus, įėjimą projektuojant gatvės lygyje. Pastato pirmasis aukštas būtų atvertas visuomenei – čia galėtų veikti maitinimo įstaigos, konferencijų centras.

Pastatą būtų galima kirsti visiems norintiesiems ir iš A. Goštauto gatvės patekti į ateityje projektuojamą mečetės skverą.

Anot projekto, antras ir paskesni aukštai būtų skirti ministerijų veiklai – antrajame aukšte siūloma įrengti trijų ministerijų priimamuosius, kiekviename aukšte projektuojamos bendros susirinkimų erdvės, stacionarios ir alternatyviosios darbo vietos.

„Su trimis pirmosiomis ministerijomis, kurios įsikurtų šiame pastate, esame aptarę pačią koncepciją – projektuojama mažiau stacionarių darbo vietų, nei yra ministerijų darbuotojų. Ministerijos ir dabar iš dalies dirba hibridiniu būdu, kai dalis darbuotojų pakaitomis dirba nuotoliu. Toks darbo organizavimo būdas taptų standartu projektuojamame pirmajame Goštauto kvartalo pastate“, – sakė Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Ant pastato stogo siūloma įrengti bendras erdves, terasas ir susitikimų kambarius su vaizdu į miestą bei Neries upę. Šiomis erdvėmis bendrai dalytųsi visos trys ministerijos. 

Kadangi šis pastatas stovės 1968 metais nugriautos totorių mečetės vietoje, siekiant įamžinti istorinę atmintį, tariantis su Lietuvos totorių bendruomene, remontuojant pastatą numatyta įrengti realaus dydžio mečetės reljefinį įspaudą-iškarpą.

„Do Architects“ vizualizacijos

„Iš istorinių žemėlapių, nuotraukų, matome, kad dabartinis pastatas stovi tiksliai buvusios mečetės vietoje. Totorių bendruomenei pritariant, siūlome pastatą tarsi iškirpti atkuriant pusę buvusios mečetės. Tai taptų išskirtiniu šio pastato bruožu, menančiu ir įprasminančiu istoriją“, – teigė „Do Architects“ partnerė, architektė Gilma Teodora Gylytė. 

Į A. Goštauto g. 11 esantį 8,63 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatą planuojama perkelti Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos ministerijas.

Jos pasirinktos atsižvelgiant į pastatų, kuriose įsikūrusios dabar nusidėvėjimą, prastą būklę bei efektyvumo rodiklius. 

Pirmąjį ministerijų miestelio pastatą planuojama baigti remontuoti 2025-aisiais, jo fasadai turės būti pritaikyti prie bendros kvartalo architektūrinės vizijos, kuri paaiškės po tarptautinio atviro konkurso.

Kitiems dviems jau stovintiems kvartalo statiniams – A. Goštauto g. 9 ir 12, taip pat ketinama skelbti atskirus viešuosius konkursus. Šių pastatų fasadai taip pat turės būti priderinti prie bendros architektūrinės vizijos.

„Siekiame, kad kvartale kartu kurtų trys–keturios architektų ir projektuotojų komandos, jų darbų darną ir integralumą užtikrintų architektūrinio konkurso nugalėtojas“, – teigė M. Sinkevičius.

Visą ministerijų kvartalą išvysti siekiama 2028 metais. Iš viso čia įsikurtų devynios ministerijos ir kitos biudžetinės įstaigos.

a117 g11 situacijos schema 2048x1448 1

Turto banko vizualizacija

Viso projekto preliminari vertė – 170 mln. eurų. Projektas finansuojamas parduodant neefektyvų valstybės turtą. Pasak Turto banko vadovo, pardavus Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos ministerijų pastatus tikimasi gauti apie 40 mln. eurų.

Anot jo, šios sumos pakaktų pirmojo etapo statybos darbams, užtikrintų vėlesnių etapų finansavimo pradžią.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • >2023-05-29, 21:19 ‎‎

  2023-05-30, 16:44  

  Tas Lietuvos problemas „paišo” Europos komisija. Tad ginčytis reikėtų su ja. Pasiskaitykite žiniasklaidoje EK komisaro Sinkevičiaus interviu ta tema.

 • Prioritetams

  2023-05-29, 21:19  

  sveikatos apsauga iš viso yra viena brangiausių sričių bet kurioje valstybėje . Jeigu manot , kad nepastačius terasų ar viso ministerijų miestelio staiga sumažės skurdo problema ir bus išpręsta su vėžio prevencija susijusi problema, esate visiškai naivus .
  Be to , jūsų minėtos problemos nėra Lietuvoje tokios didelės , kai jūs jas paišote .

 • dar

  2023-05-29, 13:16  

  Kaip supratau, EK komisaras savo interviu žiniasklaidai taip pat berods minėjo,kad Lietuva stipriai atsilieka ir tokių ligų kaip vėžys prevencijoje ir gydyme. Teko skaityti,kad didelėje dalyje ES valstybių inovatyviausi vaistai ir operacijos visų sunkių ligonių gydymui yra galimai kompensuojamos, o Lietuvoje lėšų kompensavimui užtenka ne visiems, tad viltis pasveikti ar bent išgyventi kartais nutolsta…Manau,imtis tokių statybos projektų reikėtų tada,kai užtikrinamas inovatyvaus gydymo kompensavimas visiems sunkiems ligoniams, dabar užtektų paprastos pastatų renovacijos, be naujų terasų ir kitų,manau, brangių pastato elementų.Tokia mano nuomonė.

 • As

  2023-05-29, 11:38  

  O kuo tai susiję? Kuo ministerijų laikymas senuose neefektyviuose ir brangiuose pastatuose pajamų nelygybę sumažintų?

 • prioritetai

  2023-05-29, 11:33  

  Patikslinu-komisaro.

 • prioritetai

  2023-05-29, 11:31  

  Teko skaityti EK komisato Sinkevičiaus interviu- kiek pamenu, ten rašoma,kad Lietuvoje skurdo rizikoje esančių žmonių skaičius- vienas didžiausių ES, sveikatos apsaugos sektoriaus finansavimas- vienas žemiausių Europos sąjungoje. Tuo tarpu Lietuvos valdžia įgyvendina ministerijų miestelio projektą, berods bus statomas naujas LRT pastatas…

Rekomenduojami video