Top Baneris

Šiuolaikiškos architektūros ir autentiškumo derinys Klaipėdoje – Vaidilos aikštė

2021 rugsėjo 13 d.
vaidilos Aikštė KlaipėdojeTik SA
Evaldo Lasio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėda pristato vis daugiau projektų, skatinančių miesto atsinaujinimą, modernėjimą ir plėtrą. Šių metų vasarą miestiečiams ir svečiams atvertas vienas jų – Vaidilos aikštė.

Taikos prospekto ir Paryžiaus komunos gatvės sankirtoje esančios aikštės rekonstrukcijos projektas darniai įsilieja į viso kvartalo teritorijos planą, sujungia viešąsias erdves, papildo Ąžuolų giraitės sprendinius ir taip prikelia vietą naujam gyvenimui. Atsinaujinusi aikštė, vienas iš visą Klaipėdos miestą reprezentuojančių elementų, šiandien vėl suburia aplink įsikūrusius daugiabučių gyventojus, miestelėnus ir miesto svečius.

Tam, kad būtų išsaugotas svarbiausios viešosios erdvės kvartale funkcionalumas, Vaidilos aikštei atnaujinimo darbai buvo būtini. Pagal projektavimo konkursą laimėjusios bendrovės MB „Pupa – strateginė urbanistika“ pasiūlymus rekonstruoti pėsčiųjų takai ir šaligatviai, fontanas su restauruotomis skulptūromis, įrengti dviračių takai, vaikų žaidimų aikštelė, mažosios architektūros elementai. Taip pat suprojektuota nauja medžių alėja, nutiesti inžineriniai tinklai. 14 mėnesių trukusius statybos darbus atliko AB „Panevėžio statybos trestas“.

Urbanistinis teritorijos tęstinumas

Rytinėje pusėje besiribojanti su Ąžuolų giraite, o vakarinėje – su Taikos prospektu, Vaidilos aikštė suskirstyta skirtingomis zonomis, siekiant atsižvelgti ir papildyti supančią aplinką.

Ties Taikos prospektu įrengta priekinė, reprezentatyvioji zona, toliau aktyvi žaidimų ir žalioji erdvės. Reprezentatyviojoje zonoje prie gatvės numatyta erdvė, kurioje galėtų vykti sezoniniai renginiai, mugės, šventės, stovėti Kalėdų eglutė. Ten išsaugotas baseinas su medinėmis Vaidoto Bliūdžiaus restauruotomis skulptūromis „Vaidila, Aitvaras ir Bildukas“, įrengti suoliukai, modernus apšvietimas, baltų betoninių grindinio plokščių danga.

Žalioji zona įkurta arčiau gyventojų namų ir siūlomo bendruomenės centro pastato. Ši zona tarsi pratęsia gretimą Ąžuolų giraitę ir taip sujungia viešąsias teritorijos erdves, todėl jai buvo taikomi Ąžuolų giraitės sprendiniai ir stilistika. Per šią erdvę nutiestas dviračių takas, įrengtos žaidimų ir pramogų aikštelės, žalia veja kiemo žaidimams.

Aikštė Klaipėdoje
Aikštė Klaipėdoje
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

„Želdynai užima apie 40 proc. viso aikštės ploto. Suprojektuoti įvairūs vaikų žaidimo įrenginiai, orientuoti tiek į paauglius, tiek į mažesnius klaipėdiečius. Šalia suformuoti guminiai kalniukai – patikrinti, veikiantys sprendiniai“, – aiškina MB „Pupa – strateginė urbanistika“ vadovas, architektas Tadas Jonauskis.

Autentiškumo išsaugojimas

Įgyvendinant viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro rekonstrukcijos projektą, siekta ne tik sukurti naujas, kokybiškas erdves, bet ir išsaugoti vietos autentiką. Architektas T. Jonauskis pasakoja, kad tam buvo rekonstruojamas buvęs fontanas: „Jo gabaritai išliko nepakitę, tačiau dabar jis tapo bekraštis, vanduo lėtai persipila per kraštus, o priešais išsaugotos restauruotos medinės skulptūros.“

Dominuojanti šiuolaikinė architektūra

Pasak T. Jonauskio, aikštėje siekta įrengti daugiau šiuolaikinės architektūros elementų. Penkių tipų lauko baldai suprojektuoti be pamatų, todėl prireikus juos galima perstumdyti. „Pasaulyje yra daug sėkmingų tokio mobilaus dizaino pavyzdžių“, – sakė architektas. Kiti aikštės elementai, tokie kaip šviestuvai, yra lakoniški ir paprasti, bet prisideda prie šiuolaikinės Vaidilos aikštės dvasios, kuri, įgavusi antrą kvėpavimą, jam prikelia ir viso kvartalo teritoriją.

Aikštė Klaipėdoje
Aikštė Klaipėdoje
PST logo

Ties Taikos prospekto ir Paryžiaus komunos gatvės sankirta Klaipėdoje esanti Vaidilos aikštė po rekonstrukcijos pasikeitė neatpažįstamai.

Naujos, kokybiškos poilsio zonos, žaliosios erdvės, vaikų žaidimų aikštelė, palei aikštę išsidriekusi nauja dviračių tako atkarpa – visa tai kuria jaukumą išsaugant šios vietos autentiką. 1,7 mln. eurų vertės rekonstrukcijos projekto prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro darbus sėkmingai atliko vienos didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje profesionalai  – AB „Panevėžio statybos tresto“ (PST) komanda. Skaityti daugiau >

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video