Top Baneris

Šiųmečiai daugiabučių modernizacijos spartuoliai – kauniečiai

2016 gruodžio 7 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nors ilgą laiką daugiabučių modernizacijos spartuoliais vadinti Ignalina, Molėtai ir Druskininkai, šįmet Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos duomenimis, į priekį įsiveržė Kauno apskritis. Čia išduoti 105 renovuotų daugiabučių statybos užbaigimo aktai. Tai – penktadalis visų šiais metais šalyje baigtų statybų pagal daugiabučių atnaujinimo projektus.

Vilniaus regione užbaigtų modernizuoti daugiabučių skaičius taip pat artėja prie šimto. Nors dar liko mėnuo iki 2016 m. pabaigos, Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno apskritys jau dabar renovuotų namų skaičiumi pranoksta 2015-uosius. Klaipėdos apskrityje modernizuota 33 namais daugiau, Vilniaus – 31, Kauno – 18.

Gerėja ne tik kiekybiniai, bet ir kokybiniai modernizavimo rodikliai. Šiemet nustatyta mažiau reikšmingų pažeidimų – surašytų administracinių teisės pažeidimų protokolų skaičius (32), tikėtina, per gruodį nepasieks pernykščio (58). Vis operatyviau į statybos inspektorių nurodymus pašalinti nedidelius darbų kokybės trūkumus reaguoja rangovai. Jau beveik nekyla problemų, kad tinkamai būtų įrengtos fasadų šiltinimo sistemos. Sumažėjo technologinių pažeidimų užtaisant angokraščius, izoliuojant pamatus. Tačiau vis dar pasitaiko, kad vandens nuvedimo nuo plokščiųjų stogų sistemos neatitinka joms keliamų reikalavimų.

Kauno apskrityje VTPSI pareigūnai, tikrinę statybos dalyvių veiklą, nustatė 6 pažeidimus, už kuriuos taikyta administracinė atsakomybė. Pernai buvo nustatyta 17 tokių pažeidimų. Renovacijos kokybė gerėja ir Vilniaus regione. Tai rodo ir mažesnis nei pernai paskirtų baudų skaičius (2016 m. – 11, 2015 m. – 19), nors atnaujinta trečdaliu daugiau daugiabučių.

kaunas renov 07


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video