Top Baneris

Siūlo išsakyti pastabas dėl Ričardo Gavelio skvero projekto Vilniuje

2024 vasario 15 d.
Vizualizacija Gavelio skvero
„Bauland“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus senamiesčio pakraštyje, K. Vanagėlio ir Drujos gatvių sankirtoje, projektuojama nauja viešoji erdvė. Gyventojai kviečiami susipažinti su projektiniais pasiūlymais ir teikti pastabas.  

Nedidelė 9,2 arų teritorija yra nelygaus reljefo – viršutinę ir apatinę teritorijos terasas skiria 6 metrų skirtumas. Šioje teritorijoje suprojektuoti funkcionalią viešąją erdvę projektuotojams MB „Bauland“ buvo iššūkis, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai. 

Išskirtinei situacijai reikėjo sugalvoti unikalius sprendinius. Vienas įdomesnių – amfiteatras, ant kurio pakopų siūloma graviruoti Ričardo Gavelio frazes susijusias su Vilniaus miestu. Teritorijoje palei organišką takų sistemą išsidėsto kelios poilsio aikštelės, kuriose bus galima pasimėgauti esamų medžių teikiama ūksme“, – apie skverą pasakoja viena iš projekto kūrėjų „Bauland“ kraštovaizdžio architektė Rasa Pilkauskaitė.

Gavelio skveras
„Bauland“ vizualizacija

R. Gavelio įamžinimas pasirinktas pagal Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Istorinės atminties komisijos sprendimą viešąją erdvę pavadinti šio kūrėjo vardu. Prozininko, dramaturgo ir publicisto, romanų „Vilniaus džiazas“ ir „Vilniaus pokeris“ autoriaus frazės būtų įspaustos į projektuojamo amfiteatro laiptus, o naktį užrašai dar ir šviestų.

Skvero projektiniai pasiūlymai parengti remiantis gyventojų išsakytais lūkesčiais ir pastebėjimais. Susitikimas su gyventojais vyko praėjusių metų rugsėjo mėn. 

„Bauland“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose skveras formuojamas amfiteatro principu. Pagal universalaus dizaino principus sukurtas per visą teritoriją vingiuojantis pagrindinis pėsčiųjų ir dviračių takas bus skirtas ne tik susisiekimui, bet ir sujungs nedideles poilsio erdves, leis apžvelgti teritoriją iš įvairių perspektyvų ir aukščio. Takas sujungs ir kelias apžvalgos terasas. 

Arčiau daugiabučių gyvenamųjų namų formuojamos didesnės kietų dangų kišenės – įvairiai komercinei veiklai, kavinukei ar pan. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video