Top Baneris

Vilniuje tvarkys Ričardo Gavelio skverą: kviečia teikti pasiūlymus

2023 rugpjūčio 21 d.
634eb74f8f56520221018zged047
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Senamiesčio pakraštyje, K. Vanagėlio ir Drujos gatvių sankirtoje, medžiais apaugusi teritorija visiškai pasikeis. Planuojama ją sutvarkyti ir įrengti viešąją erdvę. Skvero projektavimą ir įrengimą finansuos privatus sektorius.

Teritorijoje prie K. Vanagėlio ir Drujos gatvių vystoma nemažai infrastruktūros ir daugiabučių projektų. Keliuose sklypuose K. Vanagėlio g. ketinama statyti du gyvenamuosius pastatus ir vieną administracinį pastatą – čia vystomas projektas „Vilniaus džiazas“. Projekto vystytojas UAB „Unique Properties“ bendradarbiavimo sutartimi įsipareigojo sutvarkyti ir gyventojams pritaikyti ir šalia esančią teritoriją.

Dar 2020 m. šį skverą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Istorinės atminties komisijos teikimu, nuspręsta pavadinti prozininko, dramaturgo ir publicisto, romanų „Vilniaus džiazas“ ir „Vilniaus pokeris“ autoriaus Ričardo Gavelio vardu.

Nedidelė 9,2 arų teritorija yra nelygaus reljefo. Sklype esanti aukšta (iki 2,5 m), apgriuvusi atraminė siena skiria erdvę nuo Drujos gatvės. Teritorijoje yra keli praminti pėsčiųjų takai, bet iš esmės ši vieta retai lankoma ir nepatraukli gyventojams.

R Gavelio skveras
Vilniaus m. savivaldybės vizualizacija

Teritorijoje auga 132 įvairaus amžiaus medžiai: daugiausia klevų, yra kelios kalninės guobos, uosialapių klevų, viena baltoji tuopa ir paprastasis uosis, bei mažalapė liepa. Deja, daugelis medžių – prastos būklės.

Šiuo metu rengiama teritorijos sutvarkymo projektinių pasiūlymų užduotis. Savivaldybė kviečia gyventojus dalyvauti viešame projektinių pasiūlymų užduoties svarstyme ir teikti savo pastabas. Susitikimas vyks rugsėjo 5 d. 18 val. Susitikimas vyks nuotoliniu būdu, prisijungimo nuorodą rasite čia.

Atsižvelgus į pasiūlymus bus formuojama projektinių pasiūlymų užduotis, vėliau rengiami projektiniai pasiūlymai. Juos pristačius visuomenei ir prireikus pakoregavus sprendinius – rengiamas techninis projektas ir bus siekiama gauti statybą leidžiančius dokumentus.

Skvere planuojama įrengti bendro naudojimo amfiteatro tipo erdvę, dviračių stovėjimo aikštelę, būtinus inžinerinius, lietaus ir nuotekų tinklus. Planuojama, kad skvere bus R. Gavelio įamžinimas.

Augantys medžiai bus palikti, išskyrus keletą želdinių, kurie yra avarinės būklės. Bus sodinami nauji medžiai, krūmai, įrengiami suolai, šiukšliadėžės ir kiti mažosios architektūros elementai. Siekiama formuoti skverą iš kuo natūralesnių bei vandeniui pralaidžių dangų.

Įgyvendinant projektą bus formuojamas su kitais takais besisiejantis pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimo tinklas. K. Vanagėlio g. pusėje bus įrengti bendro naudojimo dviračių ir pėsčiųjų takai su nauja medžių alėja.

R. Gavelio skverą projektuoja MB „Bauland“, projekto užsakovas UAB „Unique Properties“, projekto statytojas – Vilniaus miesto savivaldybės administracija.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video