Šildymo sistemos: kaip pasirinkti tinkamą?

Šildymo sistemos: kaip pasirinkti tinkamą?

Šildymo sistemos

Šaltuoju periodu kiekviename gyvenamajame būste yra būtina šildymo sistema, suteikianti ne tik šilumos pojūtį, bet ir jaukumą, komfortą, žiemos vakarus leidžiant namuose. Tačiau laikui bėgant nemaža dalis šildymo sistemų pareikalauja renovacijos, kadangi už šilumą norima mokėti mažiau bei siekiama turėti patį ekonomiškiausią šildymo sprendimą.

Verta pastebėti, jog nepatenkintų esamomis šildymo sistemomis dažniausiai atsiranda žiemą, kuomet nedžiugina ne tik gaunamos sąskaitos, bet ir šilumos pojūtis namuose. Tokiu atveju specialistai rekomenduoja renovuoti esamą šildymo sistemą ar keisti šią nauja pasibaigus šildymo sezonui, todėl jei šiuo metu nesate patenkinti šiluma namuose, pats metas pradėti galvoti, kuo ją pakeisite ar kaip pagerinsite.

Kadangi šildymo sistemos renovavimas gali kainuoti nemažus pinigus, tam reikia finansiškai pasiruošti ir pasidomėjus, kiek šeimos biudžetui tai atsieis, pasirūpinti trūkstamu santaupų kiekiu. Šiuo atveju sprendimu gali tapti būsto remonto paskola, kurios paraišką galite patogiai užpildyti internetu. Specialistai išskiria keletą skirtingų šildymo sistemų, apie kurių privalumus bei trūkumus – tolimesnėje teksto dalyje.

Prieš kurį laiką kieto kuro katilai buvo ypač populiarus pasirinkimas tarp šeimų, gyvenančių nuosavuose namuose. Tačiau ilgainiui šilumos išgavimas naudojant malkas, briketus ženkliai sumažėjo. Nors šis šildymo būdas yra įvardijamas kaip vienas pigiausių, tačiau jis pareikalauja nemažai asmeninio laiko bei pastangų, kurą sandėliuojant. Todėl jei svarstote apie kieto kuro katilą, įvertinkite, ar turėsite, kur sausai sandėliuoti kurą ir ar skirsite pakankamai asmeninio laiko kamino priežiūrai bei kitiems su kieto kuro katilo susijusiais darbais atlikti.

Įvertinus privalumus bei trūkumus, susijusius su šia šildymo sistema, verta paminėti, kad vis dažniau būsto šildymui yra pasirenkamas šilumos siurblys. Šio šildymo tipo įrengimas yra pigesnis negu geoterminis, tačiau jo išlaikymas yra brangesnis. Šildymo sistema oras-vanduo yra dažnai pasirenkama gyvenant tiek bute, nuosavame name, tiek kotedže, lofte ar kitose vietose. Šiuolaikinių technologijų dėka, toks šildymo tipas nekelia triukšmo, be to, kitais metų laikais gali veikti kaip oro kondicionierius.

Dar vienas šildymo sistemos tipas – dujinis šildymas. Dujinis šildymas pasižymi patogumu, tačiau šildymo kaina metams yra šiek tiek didesnė negu renkantis šilumos siurblį, geoterminį šildymą ar kieto kuro katilą, kūrenamą malkomis. Svarbu paminėti, kad senos statybos pastate, kuris nėra papildomai apšiltintas, šildymas gali kainuoti kur kas brangiau, todėl renkantis šildymo sistemą svarbu atkreipti dėmesį, kokioje gyvenamojoje vietoje jis bus naudojamas ir pasitarus su specialistu išsirinkti geriausiai asmeninius bei šeimos poreikius atitinkantį sprendimą.

Taip pat šildymo sistemos gali būti visiems puikiai žinomi radiatoriai, grindinis, lubinis, sieninis šildymai. Tačiau kalbant apie radiatorius, šie gali būti kelių skirtingų tipų: taip vadinami senoviniai, kurie yra pakankamai stori, lyginant su naujos kartos radiatoriais bei plonesni, geriau erdvei atiduodantys šilumą, o taip pat dailesnio dizaino. Pasak specialistų, naujos statybos namuose galima montuoti ir senesnio tipo radiatorius, tačiau svarbu įvertinti jų eksploatacines išlaidas bei pinigų sumą, kurią reikės sumokėti už tokio šildymo paslaugas sezono metu.

Taigi, šildymo sistemos yra įvairios, pritaikytos tiek gyvenantiems nuosavuose namuose, kotedže, lofte, tiek butuose. Turint konkrečius skaičius, kiek pinigų galite skirti šildymo sistemos įrengimui, eksploatavimui  bei išlaikymui, vertinant ateities perspektyvą, pasikonsultavus su specialistu neabejotinai išsirinksite jūsų namams tinkamiausią šildymo sprendimą, palankiausią estetikos, kainos bei kokybės atžvilgiu.

Temos: Šildymo sistemos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.