Top Baneris

Šiaulių savivaldybė ieško būdų populiarinti renovaciją

2017 rugpjūčio 22 d.
Šiaulių m. savivaldybės nuotr.
Šiaulių m. savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Demonstracinėje kvartalinės renovacijos programoje dalyvaujantys Šiauliai per kelerius metus planuoja kompleksiškai atnaujinti Draugystės prospekto teritoriją. Numatoma modernizuoti viešuosius pastatus ir daugiabučius gyvenamuosius namus, pakeisti vamzdynus ir kitą infrastruktūrą, sutvarkyti automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimo aikšteles.

Tikimasi, kad po kelerių metų Draugystės prospekto kvartalas turėtų tapti pavyzdžiu ne tik Šiauliams, bet ir kitiems miestams.

Pasak Šiaulių miesto mero Artūro Visocko, vykdyti tokį bandomąjį projektą – nemenkas iššūkis, todėl kyla nemažai klausimų, panašios patirties šalyje dar labai mažai. Vienas tokių – demonstraciniame kvartale yra 15 namų, kurių savininkai dar neapsisprendė pradėti pastatų modernizavimo.

Šiauliai nėra tarp daugiabučių renovacijos lyderių, todėl ieškoma būdų iš naujo sudominti gyventojus energetinio efektyvumo didinimo nauda ir galimybėmis. Vienas rimčiausių argumentų – optimistiški jau įgyvendintos renovacijos rezultatai. Pavyzdžiui, atnaujinto P. Višinskio daugiabučio namo gyventojų išlaidos šildymui ir įnašas už atliktus pastato modernizavimo darbus dabar mažesni nei ankstesni mokesčiai už šildymą. Renovuotuose namuose net trečdaliu pakyla butų kaina, išauga ir jų paklausa.

Be to, savivaldybė yra pasirengusi kompleksiškai tvarkyti daugiabučių namų, pradėjusių renovacijos procesus, prieigų infrastruktūrą ir aplinką.

Valstybė iki 2018 m. gruodžio 31 d. teikia tokią paramą:

• lengvatinį kreditą, kuriam taikomos 3 proc. dydžio nekintamos palūkanos;

• nustatyto dydžio kompensaciją, kuri padengia:

50 proc. namo atnaujinimo projekto parengimo išlaidų;

100 proc. statybos techninės priežiūros išlaidų;

100 proc. projekto įgyvendinimo administravimo išlaidų;

35 proc. išlaidų nustatytoms energetinį efektyvumą didinančioms priemonėms;

100 proc. projekto parengimo ir įgyvendinimo išlaidų, taip pat kreditą ir palūkanas asmenims, turintiems teisę į būsto šildymo kompensaciją.

Lietuvoje kvartalinės renovacijos programoje kol kas dalyvauja tik trys miestai: Šiauliai, Birštonas ir Utena. Netrukus prie jų planuoja prisijungti Anykščiai ir Kaunas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video