Šiaulių Prisikėlimo aikštės techninį projektą rengiantis architektas Vytenis Rudokas visuomenei pristatė siūlomus sprendinius. Autorius pabrėžė, kad dabar tai yra didžiulė, suskaldyta ir nefunkcionali aikštė, kuri turėtų tapti universali ir gyva ne tik renginių metu.
„Mūsų aikštė – tai du skverai: vienas sutvarkytas ir vienas ne. 17 metų ginčijamės dėl aikštės plano. Šios rekonstrukcijos raktinis žodis – reabilitacija“, – pristatymą pradėjo architektas.
V. Rudoko sumanymuose keičiasi ne tik aikštės veidas, bet ir gatvės. Tilžės gatvę siūloma susiaurinti, įrengti dviračių taką. Anot architekto, Tilžės gatvės uždaryti neįmanoma, todėl teks kurti sąlygas, kad patys šiauliečiai kuo mažiau norėtų ja važiuoti, o patogiau būtų ją aplenkti kitomis gatvėmis.
Pro Prisikėlimo aikštę turėtų eiti dviračių takas, atsirasti stovėjimo vietų turistų autobusams. Aušros alėją nuo Varpo iki Vasario 16-osios g. siūloma šiek tiek praplatinti, kad eismas galėtų vykti trimis juostomis. Gatvėse greta aikštės planuojama keisti viską – dangą, medžius, šviestuvus.
Skverą priešais savivaldybę ketinama iš kraštų gausiai užsodinti želdiniais, kad ten būdami žmonės nejaustų judėjimo gatvėse. Fontanas būtų perkeltas į kitą vietą, o skvere būtų statomas iki 10 metrų aukščio obeliskas.
Zona, kur dabar vyksta šventiniai vėliavos pakėlimai, taptų pagrindine renginių aikšte. Čia šiauliečiai rastų vietą ir poilsiui, ir pramogoms, o renginių metu atsirastų scena. Nuo Varpo gatvės siūloma statyti atraminę baltą sieną, kuri galėtų tarnauti videoprojekcijoms, kino filmams, funkcionuotų ir kaip apžvalgos aikštelė. Renginių zonoje būtų pastatytas vėliavos stiebas, o žiemą – Kalėdų eglutė, čia vyktų šventės ir minėjimai.
V. Rudokas tikina, kad prie scenos šioje aikštės dalyje tilptų apie 5 tūkst. žmonių. Autorius akcentavo, jog aikštėje patys žmonės turi kurti tradicijas, leisti laisvalaikį.
Architektas atsakė į gyventojų klausimus. Atkreipdami dėmesį į atskirus niuansus, kalbėjusieji dėkojo architektui už puikų darbą.
Aikštės rekonstrukcijos darbai turėtų prasidėti jau kitais metais ir užtrukti iki 2020-ųjų.
Šiaulių savivaldybės inf.