Top Baneris

Šiaulių dainavimo mokykla atsikratė sovietmečio reliktų ir tapo modernia

2019 gruodžio 4 d.
DagilelioRemontas 7 31444
„Dagilėlio“ dainavimo mokykla po remonto.
Pasidalykite straipsniu

Šiauliečiai, šiomis dienomis užsukę į „Dagilėlio“ dainavimo mokyklą, gerokai nustemba, ima žvalgytis, ar atėjo į tą pačią įstaigą. Pavasarį prasidėjęs remontas neatpažįstamai pakeitė mokyklos vidų – 80-metį greitai skaičiuosiantis pastatas atsikratė sovietmečio reliktų ir tapo modernus, šiuolaikiškas. Lietuvoje ir už jos ribų gerai žinomas berniukų ir jaunuolių choras atnaujintoje salėje jau rinkosi į pirmąją repeticiją.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos paprastojo remonto techninis projektas buvo parengtas 2017 metais, o praėjusių metų viduryje prasidėjo pirmieji darbai – plokščio stogo apšiltinimas. Šiais metais vyko jau didesnio masto darbai.

DagilelioRemontas 4 31443

„Dagilėlio“ dainavimo mokykla.

Buvo numatyta atlikti patalpų perplanavimą, pakeisti sutrešusių medinių grindų dangą, įrengti betonines grindis su garso izoliacija, pirmame aukšte pakeisti grindų dangą ir įrengti pandusą bei tualetus (pritaikytus ir žmonėms su negalia). Planuota atlikti didžiosios salės, klasių, kitų patalpų remontą, įrengti stiklines pertvaras, pakeisti vidaus duris, vandentiekio ir nuotekų sistemas, elektros instaliaciją, sumontuoti naujus šviestuvus, įrengti žaibosaugos sistemą, pakeisti priešgaisrinę signalizaciją, sumontuoti naują rekuperacinę vėdinimo sistemą. Darbams buvo skirta 914 tūkst. Eur (143 tūkst. Eur savivaldybės biudžeto lėšų ir 771 tūkst. Eur ES lėšų), taip pat skirta 17 tūkst. eurų baldams įsigyti, iš viso 931 tūkst. Eur. Konkursą laimėjusi UAB „Limega“ pasiūlė darbus atlikti už mažesnę sumą – 685 700 Eur.

„Tiek, kiek per konkursą sutaupėme, išleidome įsigydami papildomus darbus, kurių projektavimo metu net nebuvo įmanoma numatyti. Galima sakyti, kad yra atlikta remonto darbų kiek mažiau nei už milijoną eurų, ir tie įgyvendinti sprendiniai leis turėti saugų, modernų ir funkcionalų pastatą“, – komentavo Antanas Bartulis.

Pasak Šiaulių miesto mero Artūro Visocko, prie šio pastato statybininkams dar teks pasidarbuoti, nes prieš keliolika metų atliktas stogo remontas yra nekokybiškas. Lyjant per stogą bėga vanduo ir yra grėsmė sugadinti šiuo metu atliktą remontą ir sumontuotą įrangą.

DagilelioRemontas 5 31445

„Viskas, kas atlikta šiuo metu, yra puiku. Bendruomenei, mokiniams ir pedagogams sukurtos puikios sąlygos, tačiau yra nerimo dėl varvančio stogo. Sau užsibrėžiame tikslus į ateitį, nes padarius gerą dalyką, jį reikia išsaugoti. Ačiū „Limegai“ už gražiai, sąžiningai ir laiku atliktus darbus. Ačiū mokyklos direktoriui už tai, kad drąsiai kalbėjo apie papildomų darbų būtinybę. Tai labai teisingas ir perspektyvus požiūris. Pirmą kartą „Dagilėliui“ nebebus gėda pasikviesti svečių iš Lietuvos ir užsienio“, – sakė miesto meras Artūras Visockas.

„Dagilėlio“ dainavimo mokykla.

„Dagilėlio“ dainavimo mokykla.

Nuardžius medines grindis, rastas šlakas su statybiniu laužu ir šiukšlėmis, prakasus šiukšles, paaiškėjo, kad perdanga ne gelžbetoninė, o keraminių blokelių, kurią buvo būtina stiprinti. Teko iš naujo tinkuoti kreivas sienas. Pakeista ne tik nusidėvėjusi scenos grindų danga, bet ir visa konstrukcija. Darbų vykdymo metu laiptinėse ir koridoriuose dėl aplinkos triukšmo sumažinimo atsisakyta senos suskilusios mozaikinės dangos grindų remonto. Vietoj jo įrengta garsą sugerianti PVC danga. Pakeista dalis šildymo sistemos, kuri trukdė vykdyti projekte numatytus statybos darbus. Statybos darbų metu nudaužius tinką, paaiškėjo, kad sienos – keraminių blokelių. Siekiant užtikrinti tarp klasių akustinius reikalavimus, buvo būtina įrengti papildomą sienų garso izoliaciją. Pastogėje vykdant ardymo darbus, paaiškėjo, kad ant perdangos pilna šiukšlių, statybinio laužo (šiferio, medienos, plytų liekanų), laikančiosios medinės stogo konstrukcijos vietomis išpuvusios, stogo plėvelė sutrūkusi. Kad pastatas nepatirtų šilumos nuostolių, apšiltinta perdanga. Nesaugios laikančiųjų konstrukcijų dalys pakeistos naujomis. Įrengtas pastogės apšvietimas.

„Pirmus remontus atlikome mokinių tėvų padedami, o čia įvyko jau net ne remontas, bet tikra to žodžio prasme – mokyklos modernizavimas. Mums ypač buvo reikalinga normali vėdinimo sistema, nes dainuojant „sudeginama“ labai daug oro, jo pradeda trūkti. Vaikams ir mokytojams tikrai pagerėjo sąlygos, o kokybiška aplinka taip pat ugdo jaunimą. Įrengta papildomų mažesnių klasių instrumentalistams. Bene labiausiai džiugina iš pagrindų atnaujinta koncertinė salė. Sutvarkytas amžinai kiauras stogas, pakeista visa elektros instaliacija, atlikta vidaus apdaila, įrengta rekuperacinė sistema. Dar niekada neturėjome mokykloje tiek ir šiuolaikiškų sanitarinių mazgų“, – pasikeitimais mokykloje džiaugėsi direktorius Remigijus Adomaitis.

„Dagilėlio“ dainavimo mokykloje mokosi 340 vaikų, juos ugdo 29 pedagogai. Bendra planuotų ir papildomų darbų vertė 968 098,2 Eur. Remontas baigtas lapkričio 11-ąją.

DagilelioRemontas 1 31441 DagilelioRemontas 11 31451 Dagilelis001 8 31447 DagilelioRemontas 2 31452


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video