Top Baneris

Šiauliai siekia paspartinti Rėkyvos progimazijos rekonstrukciją

2020 liepos 2 d.
Rekyvos progimnazijos projektas 34779
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas prašo ieškoti galimybių paskubinti Rėkyvos progimnazijos projekto įgyvendinimą. Pastato rekonstrukcijai ir priestato statybai reikalingi beveik 4 mln. eurų, miestas ir vėl pasiruošęs iš biudžeto skirti pusę reikalingos sumos, kad tik darbai būtų įgyvendinti per dvejus, o ne per šešerius metus.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas raštu kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, Vyriausybės kanceliariją ir Šiaulių krašto bičiulių grupę Seime, prašydamas bendradarbiauti įgyvendinant Rėkyvos progimnazijos pastato projektą. Šiauliuose galima suskaičiuoti nemažai efektyvios statybos pavyzdžių: tai Šiaulių sporto gimnazijos naujos sporto salės statyba, Šiaulių kultūros centro modernizavimo darbai. Tokie projektai vykdomi ir šiuo metu. Bačiūnų gatvės rekonstrukcija galėjo tęstis ilgus metus, tačiau glaudus bendruomenės, savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas leis gatvės atnaujinimą užbaigti dar šiemet.

Atlikus Rėkyvos progimnazijos pastato rekonstravimo ir priestato statybos techninio projekto tikslinimo darbus paaiškėjo, kad bendras lėšų poreikis siekia 3,9 mln. eurų. Projektas yra įtrauktas į Valstybės investicijų programą, tačiau jo įgyvendinimas numatomas iki 2025 metų. Tai reiškia, kad projekto vykdymas tęsis net šešerius metus.

Rekyvos progimnazijos sporto sale 1593696998200. 34778

Šiaulių meras Artūras Visockas savo rašte teigia, kad toks ilgas projektų įgyvendinimo terminas neužtikrina efektyvaus viešųjų išteklių panaudojimo ir nepatenkina gyventojų poreikių gauti kokybiškas paslaugas.

„Planuojama atlikti viso pastato rekonstrukciją bei pastatyti priestatą. Tokie darbai sunkiai suderinami su ugdymo procesu. Įsivaizduokite, kaip turi vykti užsiėmimai, kai Rėkyvos seniūnija nuo miesto centro yra nutolusi 10 kilometrų, tai – vienintelė mokykla šioje miesto dalyje. Kaip moksleiviams šešerius metus reikės vykti mokytis į kitas miesto mokyklas? Taip pat norėčiau, kad kuo daugiau žmonių pamatytų, kokiomis sąlygomis mokiniai sportuoja fizinio lavinimo pamokose, tada visi suprastų, kad rekonstrukcija šiai mokyklai tiesiog būtina“, – savo kreipimąsi komentavo A. Visockas.

Savivaldybė siekia projektą įgyvendinti per 24 mėnesius. Taigi, 2021 metais ir 2022 metais reikėtų skirti po 1,78 mln. eurų savivaldybės ir valstybės lėšų. Šiemet planuojama atlikti paruošiamuosius darbus, kurių vertė 340 tūkst. eurų. Šiaulių miesto savivaldybė prisiima atsakomybę prisidėti beveik 50 proc. reikiamų lėšų ir prašo Vyriausybės likusias lėšas (1,71 mln. eurų) skirti per ateinančius dvejus, o ne penkerius metus, kad Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono moksleiviai 2022 metų rugsėjo 1-ąją galėtų pasitikti jau atnaujintame ir moderniame Rėkyvos progimnazijos pastate.

Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininkas Seime Stasys Tumėnas ir Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė žodžiu informavo merą apie gautą raštą ir pasižadėjo dar kartą atkreipti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos dėmesį, kai liepos viduryje bus pradėtas dėlioti kitų metų valstybės biudžetas ir planuojamos VIP programos lėšos švietimui. Seimo nariai patikino gerai žinantys Rėkyvos progimnazijos specifiškumą ir pritaria, kad projektas būtų įgyvendinamas laikantis efektyvios statybos praktikos.

Savivaldybė jau gavo Vyriausybės kanceliarijos raštą, kad Ministras Pirmininkas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ir Finansų ministerijai pavedė išnagrinėti ir įvertinti Šiaulių miesto savivaldybės mero prašymą skirti lėšų Rėkyvos progimnazijos pastato rekonstrukcijos projektui įgyvendinti.

Rekyvos mokykla 34777

Rekyvos progimnazijos projektas02 34781


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video