Top Baneris

Senoji Kauno ledo arena taps daugiafunkciu sporto centru

2024 balandžio 22 d.
Ledo arena scaled
Kauno m. savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Beveik pusę amžiaus skaičiuojanti, ne vienam aukšto lygio sportininkui pagrindus paklojusi Kauno ledo arena ruošiasi transformacijai. Iki šiol čia plušėję čiuožėjai ir kitų žiemos sporto šakų atstovai dar šiemet persikels į modernias Ledo rūmų erdves su dviem aikštėmis ir papildoma sporto sale. Senosios arenos pastate Žaliakalnyje numatyta įrengti trūkstamas treniruočių aikšteles mažiausiai keturių Kauno sporto mokyklų auklėtiniams. Taip pat bus išsaugota ir visa ledo šaldymo įranga.

Racionalus sprendimas sportui

Senąją Kauno ledo areną Aušros gatvėje administruojanti sporto mokykla „Startas“ šiuo metu turi apie 300 auklėtinių, lankančių dailiojo čiuožimo ir ledo ritulio treniruotes. Čia taip pat organizuojamos ir šių sporto šakų varžybos, rašoma Kauno m. pranešime spaudai.

Dar neseniai tai buvo vienintelė vieta Kaune žiemos sportui ir čiuožimo entuziastams. Tačiau situaciją iš esmės pakeitė prieš kelerius metus atidaryti naujieji Ledo rūmai su dviem pilnavertėmis aikštėmis čiuožimui ir papildoma sporto sale Kovo 11-osios gatvėje.

Analizuojant jų veiklos intensyvumą ir ledo aikščių užimtumą, tapo akivaizdu, kad būtent šios, didesnės ir kur kas modernesnės, erdvės gali būti pagrindine miesto žiemos sporto šakų baze.

Pokyčių nuspręsta imtis įvertinus naujų ledo rūmų užimtumą. Paskaičiuota, kad dviejose pilnų matmenų aikštėse po vienu stogu be problemų sutilps visi žiemos sporto šakų entuziastai. Pasak idėjos sumanytojų, tai racionalus sprendimas, siekiant efektyviai išnaudoti turimą infrastruktūrą ir sukurti naujas erdves kitų sporto šakų atstovams.

ciuozejai
Kauno m. savivaldybės nuotr.

Rokiruotę atliks per vasarą

„Čiuožėjams persikėlus į ledo rūmus šalia „Girstučio“, senąją areną Aušros gatvėje paversime daugiafunkciu kompleksu su krepšinio, tinklinio, salės futbolo ir kitų sporto šakų erdvėmis. Čia galės sportuoti netgi fechtuotojai, penkiakovininkai.

Galime paneigti bet kokius nuogąstavimus: arenos pastatas išliks toks pats autentiškas, koks buvo pastatytas prieš beveik 50 metų – transformuosis tik jo vidus. Netgi visa ledo šaldymo įranga išliks savo vietose – jei ateityje čiuožimo populiarumas šautų į naujas aukštumas, čia labai greitai vėl galėtų sugrįžti ledas“, – užtikrino Kauno savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Tadas Vasiliauskas.

Pasak pašnekovo, toks sporto šakų geografinis perskirstymas mieste naudingas keliais aspektais. Pirmiausia, vietoje senojo ledo Žaliakalnyje trūkstamas erdves treniruotėms suras bent keturių miesto įstaigų – „Starto“, „Gajos“, „Žalgirio“ sporto mokyklų bei Kauno plaukimo mokyklos – auklėtiniai. Aikštes nuomotis galės ir sporto mėgėjai bei kitos sporto įstaigos.

Maža to, miestui svarbus ir ekonominio naudingumo svertas. Senosios ledo aikštės išlaikymas atsieidavo daugiau nei 400 tūkstančių eurų per metus, kai tuo pat metu veikia dvi naujutėlaitės ledo aikštės greta „Girstučio“.

Sporto šakų rokiruotė iš arenos į naujus ledo rūmus planuojama šią vasarą, siekiant netrukdyti treniruočių procesui. Numatyta, kad Kovo 11-osios gatvėje veikiančių ledo rūmų valdymas bus patikėtas sporto mokyklai „Startas“.

Ledo arenos aikste
Ledo arenos aikštė. Kauno m. savivaldybės nuotr.

Nuo krepšinio iki fechtavimo

Beveik 3,7 tūkst. kv. metrų plotą užimanti ledo arena į daugiafunkcį sporto kompleksą bus konvertuota dar šiemet. Planuojama, kad čia išsiteks 3 universalios aikštelės – sporto mokyklų auklėtiniai lankys tinklinio, rankinio, badmintono, lauko teniso, krepšinio ir netgi fechtavimo treniruotes.

Sujungus dvi aikšteles, čia galės vykti oficialios salės futbolo ar rankinio rungtynės. Gretimos pastato erdvės bus pritaikytos dviračių sporto treniruotėms bei imtynininkų užsiėmimams.

Skaičiuojama, kad atnaujintose erdvėse išsitektų daugiau kaip 500 sportininkų. Tai leis sudaryti patogesnes sąlygas netoliese esančios Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos auklėtinių užsiėmimams per fizinio ugdymo pamokas.

Senosios ledo arenos transformacija ilgai neužtruks. Darbus planuojama pradėti dar šią vasarą.

Vietoje ištirpdyto ledo, nuėmus aikštės bortus, bus paklotas įvairioms sporto šakoms tinkamas parketas. Lygiagrečiai numatyta įrengti šildymo ir vėdinimo sistemas. Šaldymo įranga taip pat nebus išmontuota: jei staiga išaugtų ledo sporto šakų populiarumas, daugiafunkcis kompleksas per optimaliai trumpą laiką vėl galėtų tapti arena čiuožimui.

Kauno ledo rumai
Kauno ledo rūmai. Kauno m. savivaldybės nuotr.

Daugiau sporto objektų mieste

Pastaruoju metu Kaune atnaujinama bei statoma ir daugiau sporto objektų. Šilainiuose įsibėgėjo baseino rekonstrukcija. Visiškai naujos erdvės plaukimui pradedamos statyti ir Panemunėje.

Planuojama dar šiemet startuoti su naujos futbolo ir regbio arenos statybomis Aleksote. Netoliese, Dariaus ir Girėno aerodromo pašonėje projektuojamas ekstremalaus sporto parkas ir atviras sporto aikštynų kompleksas.

Metų pabaigoje planuojama užbaigti lengvosios atletikos maniežą greta Sporto halės bei Dariaus ir Girėno stadiono.

Lampėdžio ežere baigiama įrengti moderni irklavimo trasa – jau šią vasarą įvyks pirmosios varžybos. Kauno marių pakrantėje, vadinamojoje Neptūno įlankoje jau ryškėja „Bangpūčio“ mokyklos būsimos buriavimo sporto bazės pastatų kontūrai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video