Top Baneris

Seminare KTU dalytasi skaitmeninės statybos patirtimi ir galimybėmis

2015 kovo 10 d.
Pasidalykite straipsniu

Kovo 6 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyko seminaras „Skaitmeninė statyba. Patirtis ir perspektyvos“, kurioje įmonių atstovai dalijosi savo patirtimi diegiant BIM technologijas bei jų teikiamomis galimybėmis.

KTU ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ bei Lietuvos statybininkų asociacijos organizuotame seminare pranešimus apie BIM naudą skaitė įmonių „HNIT-BALTIC“, „AGA CAD“, „Intelligent BIM Solutions“ atstovai, praktinėmis patirtimis dalijosi „YIT Kausta“ ir „Kelprojektas“ darbuotojai. Taip pat apie BIM vystymo aktualijas mūsų šalyje pasakojo Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

_P53_0940r

_P53_1016r

„Skaitmeninės statybos svarba abejoja vis mažiau rinkos dalyvių, nes vis aiškiau suvokiama, kad pažanga statyboje artimiausioje ateityje yra neįsivaizduojama be skaitmeninių technologijų taip pat, kaip pasaulis šiandien nebeįsivaizduojamas be interneto. Siekiame ne tik kuo greitesnio BIM įsisavinimo ir naudos rinkai, bet ir sprendžiame klausimus, ypač aktualius tiems, kurie šiuo metu sėdi mokyklų ar universitetų suoluose. Turime užtikrinti, kad artimiausios ateities statybos srities specialistai būtų konkurencingi globalioje ir naujus iššūkius pasitinkančioje darbo rinkoje“, – teigia D. Gedvilas.

_P53_1039r

Taip pat seminaro dalyviai supažindinti su mokslo ir verslo bendradarbiavimo galimybėmis Kauno technologijos universitete. Statybos ir architektūros fakulteto dekanas Žymantas Rudžionis pripažino, kad naujausių technologijų įsisavinimas aukštosiose mokyklose yra itin svarbus. „Skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas procesas, jei norime turėti gyvybingą, inovatyvią ir tarptautiniu mastu konkurencingą Lietuvos statybos pramonę. Todėl universitetai turi žengti priekyje rengiant aukščiausios kvalifikacijos specialistus, gebančius dirbti šiuolaikinėmis skaitmeninės statybos technologijomis, mokančius diegti inovacijas, atitinkančias šiuolaikinius šalies ūkio poreikius“, – mintimis dalijosi dekanas.

Po seminaro dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti su KTU „Santakos“ slėnyje įrengtomis laboratorijomis bei inovacijų ekspozicija.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video