Top Baneris

Seminare – apie miestų planavimo įtaką nusikalstamumui

2016 rugsėjo 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 29-ąją neabejingi gyvenamosios aplinkos saugumui kviečiami į seminarą „Nusikaltimų erdvė Klaipėdoje 1990–2010 m.: kokie urbanistiniai objektai generuoja nusikaltimus, ir kodėl vienos vietos pavojingesnės nei kitos?“

Nusikaltimai žadina ne tik miestiečių, bet ir mokslininkų smalsumą. Žinios apie greta įvykdytus ar nutikusius nusikaltimus audrina vaizduotę, tampa apkalbų temomis, skatina dažniau pagalvoti apie savo paties ir artimųjų saugumą, kas ilgainiui leidžia atsirasti mentalinei miesto geografijai.

Kiekvienas miestietis žino, kurių miesto vietų reikėtų vengti, kur yra didesnė tikimybė tapti smurto arba užpuolimo auka. Savo ruožtu architektai ir urbanistai bando sukurti saugią aplinką ir sumažinti galimybes nusikalsti. Vis dėlto gero gyvenimo vaizdiniai realioje miesto erdvėje neretai gali tapti piktžaizdėmis, kurios generuoja nusikaltimus.

Klaipėdos universiteto mokslininkų grupė – sociologai ir geografai – kviečia visus besidominčius į susitikimą, kurio metu pasidalys savo tyrimais apie nusikaltimų geografiją Klaipėdoje ir jos erdvines slinktis. Renginio metu bus pristatyti šie urbanistams ir miesto bendruomenėms svarbūs klausimai:

• Kokie uostamiesčio gyvenamieji rajonai yra pavojingiausi? Kur didesnė tikimybė tapti smurto auka – Kauno g. rajone ar Žvejybos uoste? Einant įsigyti naminės degtinės ar narkotikų?

• Kur daugiausia įvykdyta apiplėšimų? Kaip urbanistinė struktūra sukuria palankias sąlygas nusikalsti?

• Koks sovietmečio urbanistikos palikimas sukelia daugiausia kriminogeninių problemų šiandieniame mieste?

Renginį ves Klaipėdos universiteto mokslininkai: geografas dr. Eduardas Spiriajevas bei sociologai dr. Liutauras Kraniauskas ir dr. Arūnas Acus.

Renginys yra atviras visiems besidomintiems Klaipėdos gyvenimu ir gyvenamąja aplinka.

Renginio organizatoriai: Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija ir Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centras.

Renginio pradžia – 17.30 val., Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos būstinėje, Bažnyčių g. 6-1 (III aukštas), Klaipėdoje.

Taip pat skaitykite: Nusikalsti neleidžianti aplinka

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video