Top Baneris

Seminaras „Sveikame pastate – sveikas žmogus“. Kviečiame!

2019 kovo 26 d.
Seminaras
Pasidalykite straipsniu

Tvarumas, žalioji ekonomika tampa vienu svarbiausių aspektų, kai kalbame tiek apie modernų NT, tiek apie renovacijos iššūkius. Ieškoma sprendimų, kurie padeda kurti ekonominę naudą verslui, tausoti ir netgi stiprinti žmogaus sveikatą, skatinti socialinius ryšius, saugoti gamtą.

Statant pastatus šiandien jau nebepakanka sprendimų, siejamų tik su atsinaujinančia energija ir energijos taupymu. Laikas diktuoja naujas tendencijas. Tai urbanistiškai apgalvotas, sveikas, komfortiškas, ekonomiškas, energetiškai efektyvus, racionaliai naudojantis gamtos išteklius visose savo gyvavimo ciklo etapuose pastatas ir net visas miestas.

Siekdami tausojančio žmogų ir gamtą inovatyvumo pastatuose privalome nuolat stengtis pagerinti statybos sprendimus ir būdus. Pasiekti šį tikslą galime tik turėdami pakankamai žinių, supratimo ir gebėjimų.

Viena esminių komforto patalpose sąlygų – sveikas mikroklimatas. Žmogui tinkamiausias aplinkos darbe ar namuose sąlygas lemia tokie pagrindiniai veiksniai kaip oro temperatūra, oro kaita, oro švara ir oro drėgmė. Tačiau norint jaustis dar geriau, būtina pasirūpinti akustiniu komfortu bei apšvietimu, atitinkančiu žmogaus bioritmus. Plačiau apie komfortą tvariuose pastatuose užtikrinantį pastatų sertifikavimą bei technologijas – jau balandžio 18-osios seminare – „Sveikame pastate – sveikas žmogus“.

Data: Balandžio 18 d. (ketvirtadienis)
Laikas: 9:30–13:00 val.
Vieta: „Technopolis Alfa“, salė MAIRONIS (Gerulaičio g. 1, Vilnius).
Dalyvavimas NEMOKAMAS.

 

PRANEŠĖJAI

VGTU Termoizoliacinių medžiagų ir akustikos laboratorijos mokslininkas dr. Aleksandras Jagniatinskis ir Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedros doc. dr. Marius Mickaitis – „Akustinis komfortas visuomeniniuose pastatuose“.

VGTU Termoizoliacinių medžiagų ir akustikos laboratorijos mokslininkas dr. Aleksandras Jagniatinskis.

VGTU Termoizoliacinių medžiagų ir akustikos laboratorijos mokslininkas dr. Aleksandras Jagniatinskis.

VGTU Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedros doc. dr. Marius Mickaitis.

VGTU Gelžbetoninių konstrukcijų ir geotechnikos katedros doc. dr. Marius Mickaitis.

Akustinis komfortas priskiriamas prie esminių reikalavimų ir yra laikomas vienu svarbiausių šiuolaikinio ir tvaraus pastato atributų. Šiuo metu dar nėra galimybės vienu rodikliu apibūdinti akustinį komfortą. Lietuvoje galiojanti pastatų apsaugos nuo triukšmo klasifikavimo sistema tinka reglamentuoti sveikatai priimtino triukšmo lygius bei aidėjimo trukmę tvariuose pastatuose.

„Biownlight“ verslo vystymo vadybininkė Eglė Mikštavičienė – „Į žmogų orientuota ateities šviesa – Biownlight“.

„Biownlight“ verslo vystymo vadybininkė Eglė Mikštavičienė.

„Biownlight“ verslo vystymo vadybininkė Eglė Mikštavičienė.

Šviesa yra vienas didžiausių mūsų gyvenimo būdą ir biologinius ciklus lemiančių veiksnių. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmogus geriausiai jaučiasi būdamas natūralioje dienos šviesoje. Tačiau dabar gyvenimo tempas toks intensyvus, kad didžiąją laiko dalį esame priversti praleisti patalpose, nenatūralioje ir visą dieną vienodoje šviesoje, o tai neigiamai veikia mūsų nuotaiką, darbingumą.

„IMI Hydronic Engineering“ direktorius Antanas Valančius – „Vandeninių šildymo ir vėsinimo sistemų balansavimo svarba šiuolaikiniuose pastatuose ir renovacijose. AFC („Automatic Flow Control“) technologija“.

„IMI Hydronic Engineering“ direktorius Antanas Valančiu

„IMI Hydronic Engineering“ direktorius Antanas Valančius.

Geras patalpų mikroklimatas ir komfortas, berods, yra savaime suprantami dalykasi. Jų mes tikimės naujuose pastatuose, siekiame modernizuodami senus pastatus. Tačiau pažvelkime į tai specialisto akimis. Kodėl vienuose pastatuose būti gera, o iš kitų norisi kuo greičiau pabėgti? Kaip užtikrinama stabili ir komfortiška temperatūra? Kokie būtini sprendiniai srautams ir procesams suvaldyti? Kaip tai buvo daroma ankščiau, o kaip dabar – išmaniųjų technologijų amžiuje? AFC („Automatic Flow Control“) technologija: ateitis ar jau kasdienybė?

UAB „Pastatų sertifikatai“ direktorė, pastatų tvarumo vertintoja Rasita Masalskytė – „Mikroklimatas tarptautiniuose pastatų tvarumo standartuose“.

UAB „Pastatų sertifikatai“ direktorė, pastatų tvarumo vertintoja Rasita Masalskytė.

UAB „Pastatų sertifikatai“ direktorė, pastatų tvarumo vertintoja Rasita Masalskytė.

Pastato tvarumas – sudėtinė sąvoka, prasidedanti nuo sklypo ir aplinkos, apimanti išorės ir vidaus ypatumus. Pastato vidaus komfortas vertinamas visose tvarumo nustatymo sistemose. Tai apima pastato vidaus erdvių apšvietimo ir oro kokybės, vėdinimo ir sistemų valdymo, akustinio ir vizualinio komforto klausimus. Kiekvienas projektas į šiuos klausimus atsako savaip – ieškosime geriausių sprendimų kartu.

Organizatorius

sa lt logo 2

Partneris

lzpt logo 2

Rėmėjai

samsung logo

imi logo

 

biownlight logo


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video