Top Baneris

Savivaldybės vienija jėgas gaivindamos paveldą

2016 gruodžio 12 d.
Raudondvario dvaras. Kauno r. savivaldybės nuotr.
Raudondvario dvaras. Kauno r. savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno miesto ir rajono savivaldybės įrodė, kad bendradarbiaujant apčiuopiamų rezultatų pasiekiama daug greičiau ir paprasčiau. Abi savivaldybės kartu kuria turizmo maršrutus, tiesia dviračių takus, sutelkė jėgas gaivindamos Kauno tvirtovės fortus.

Birštono valdžia prieš kelerius metus viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo senų fasadų atnaujinimo programą, šiemet ją sėkmingai įgyvendina ir Kauno miesto savivaldybė – atgyja senieji Laisvės alėjos pastatai.

Bene sudėtingiausia tvarkybos darbų pradžia – Raudondvario dvare. Sovietmečiu tai buvo apleista teritorija: buvusiame žirgyne stovėjo traktoriai ir telkšojo tepalų balos, o oranžerija priminė daržinę, ne ką mažiau buvo apleista ir pilis. „Pamenu, kaip buvo sunku įtikinti tuometinę Žemės ūkio inžinerijos instituto vadovybę, kad perduotų savivaldybei istorinius pastatus“, – prisiminė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Per kelerius metus į dvarą buvo investuota maždaug 9 mln. eurų, iš kurių pusę sumos skyrė Kauno rajono savivaldybė.

Šiandien Raudondvario dvaro ansamblis – reprezentacinė Kauno rajono vieta, kurioje susitiko trys Baltijos šalių prezidentai, lankosi kitų valstybių delegacijos, diplomatai, turistai. Buvusiame dvaro žirgyne įrengtame menų inkubatoriuje vyksta profesionaliojo meno koncertai.

Kultūros renginiais ir senovinių motociklų kolekcija traukia privačiomis lėšomis gaivinamas Žemaitkiemio (Babtyno) dvaras.

senoji zapyskio baznycia

Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. wikipedia.org nuotr.

Kita Kauno rajono puošmena – gotikinė XVI a. Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia Zapyškyje – viena seniausių mūrinių bažnyčių šalyje, vadinama Lietuvos bažnyčių motina. Jau yra parengtas šios šventovės sutvarkymo projektas, pavasarį turėtų prasidėti darbai.

Savivaldybė skiria daug dėmesio ir mediniam paveldui, kurio gausu Kačerginėje, Kulautuvoje, Čekiškėje. Dvi Kačerginės tarpukario laikų vilos: viena, priklausiusi generolui Pranui Vaiciuškai, kita – inžinieriui Viktorui Rėklaičiui – jau baigtos prikelti naujam gyvenimui.

Gerokai sunykusią P. Vaiciuškos vilą maždaug prieš dvejus metus iš Kauno rajono savivaldybės įsigijo ir savo lėšomis atnaujino Kauno maratono klubo vadovas Algirdas Pukis.

Savivaldybės pastangomis atnaujintoje V. Rėklaičio viloje įkurtuvės planuojamos jau kitą savaitę. Vilą V. Rėklaitis pastatė 1934-aisiais. Sovietmečiu joje veikė ambulatorija.

Į atnaujintą pastatą planuojama perkelti seniūnijos administraciją, o bokštelyje įkurti Kačerginės miestelio muziejų, Turizmo informacijos centro filialą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video