Top Baneris

Savivaldybės akiratyje – dar vienas vienbučių virsmo daugiabučiais atvejis

2017 rugsėjo 7 d.
Kastyčio Mačiūno nuotr.
Kastyčio Mačiūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus savivaldybė Specialiųjų tyrimų tarnybai, Statybų inspekcijai bei kitoms institucijoms pranešė apie penkis atvejus Žirgo gatvėje, kuomet statytojas vienbučius namus skaido į atskiras patalpas ir pardavinėja didesniam gyventojų skaičiui, faktiškai paversdamas juos daugiabučiais. Taip vietoje 10 butų penkiuose sublokuotuose namuose pastatyta 20.

„Savivaldybė įžvelgia grėsmę, kad suklaidinti vilniečiai vėliau susidurs su būtiniausios infrastruktūros – susisiekimo komunikacijų, automobilių stovėjimo vietų – trūkumu ir kitais jų interesų pažeidimais, prastesne gyvenimo kokybe“, – sako Miesto plėtros departamento vadovas Mindaugas Pakalnis.

Vilniaus miesto savivaldybei kelia susirūpinimą tai, kad tokia statytojo veikla piktnaudžiaujama siekiant apeiti įstatymais nustatytus daugiabučiams keliamus didesnius reikalavimus, tačiau ir grubiai pažeidžiamas Teritorijų planavimo įstatymas, pagal kurį minėta teritorija Žirgo gatvėje gali būti užstatyta išimtinai vienbučiais gyvenamaisiais namais, o daugiabučių statyba – negalima.

Savivaldybės Miesto plėtros departamentas, patikrinęs statytojo – bendrovės „Greitistos statybos“ – statomų statinių atitikimą statybą leidžiantiems dokumentams nustatė, kad vienas iš sublokuotų namų galimai pastatytas pernelyg arti sklypo ribos, taip pažeidžiant teisės aktų reikalavimus ir išduotą statybos leidimą. Apie pažeidimą savivaldybė jau pranešė statybų inspektoriams.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video