Top Baneris

Savivaldybėms – padėkos už pažangą renovuojant daugiabučius

2014 lapkričio 26 d.
Pasidalykite straipsniu

Vakar Valdovų rūmuose vykusiame šalies savivaldybių merų susitikime, skirtame šių metų daugiabučių renovacijos rezultatams aptarti, premjeras Algirdas Butkevičius pažymėjo didelį savivaldybių bei jų vadovų indėlį.

Skelbiama, kad nuo 2013 metų pasiekta daugiau negu per visą ankstesnį beveik dešimties metų renovacijos laikotarpį. Merams už jų pastangas ir siekius „įsiūbuoti“ modernizavimą savo savivaldybėse dėkojo ir susitikime dalyvavę aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.
Kelioms dešimtims savivaldybių buvo įteikti apdovanojimai už pasiektą renovacijos pažangą.

Ministras pirmininkas A. Butkevičius apdovanojo devynias aktyviausiai Daugiabučių atnaujinimo programoje dalyvavusias savivaldybes:
Ignalinos r. savivaldybę – už pavyzdį ir pagalbą kitoms savivaldybėms įgyvendinant Energinio efektyvumo didinimo programas;
Jonavos r. savivaldybę – už pirmuosius kvartalinės renovacijos žingsnius;
Druskininkų savivaldybę – už urbanistinius sprendimus;
Vilkaviškio r. savivaldybę – už proveržį įgyvendinant daugiabučių namų energinio efektyvumo didinimo projektus (iki 2014 m. Vilkaviškyje nebuvo atnaujintas nei vienas daugiabutis, o šiuo metu parengti 52 namų atnaujinimo projektai, iš jų 6 baigiami atnaujinti);
Tauragės r. savivaldybę – už puikų pavyzdį įgyvendinant daugiabučių energinio efektyvumo didinimo projektus, derinant senąjį ir naująjį renovacijos modelius;
Marijampolės savivaldybę – už pasiektą pažangą (šiuo metu yra parengta 80 projektų, rangos darbai vyksta prie 14 namų);
Alytaus m. savivaldybę – už kantrybę, nuosekliai ir kryptingai dirbant su gyventojais;
Telšių r. savivaldybę – už žemaitišką užsispyrimą įgyvendinant daugiabučių atnaujinimo projektus;
Varėnos r. savivaldybę – už gebėjimą įkvėpti gyventojus.
Molėtų r. ir Druskininkų savivaldybės gavo apdovanojimus už geriausius rezultatus 2014 m. įgyvendinant Daugiabučių namų atnaujinimo programą. Šių savivaldybių pastangomis buvo parengta ir su gyventojais suderinta daugiausia investicijų planų, nupirkta daugiausia rangos darbų ir, palyginti su kitomis savivaldybėmis, čia iki metų pabaigos bus renovuota daugiausia namų.

Ministras K. Trečiokas apdovanojimus įteikė regionų lyderėms pagal atliktų renovacijos darbų apimtis – Tauragės r., Anykščių r., Vilniaus ir Kauno miestų, Marijampolės, Telšių r., Kupiškio r., Varėnos r., Palangos m. ir Kelmės r. savivaldybėms. Apdovanojimai už pradėtą kompleksinę renovaciją atiteko Birštono, Utenos ir Biržų rajonų savivaldybėms. Jos savo iniciatyva perėjo nuo pavienių daugiabučių pastatų atnaujinimo prie viso gyvenamojo kvartalo renovacijos. Čia šalia atnaujinamų daugiabučių keičiamos požeminės komunikacijos (šildymo trasos, vandentiekio, kanalizacijos ir lietaus nuotekų tinklai), atnaujinami šaligatviai, automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimų aikštelės, įrengiami gėlynai, žaliosios zonos.

Geriausias renovacijos komandas subūrusiomis savivaldybėmis pripažintos Mažeikių, Joniškio, Kretingos ir Ukmergės rajonų savivaldybės. Joms įteikti specialūs Aplinkos ministerijos prizai. Apdovanojimą „2014 metų feniksas“ pelnė Kalvarijos ir Skuodo r. savivaldybės. Jos, ministerijos vertinimu, parodė pavyzdį, kaip galima išjudinti iki šių metų merdėjusį renovacijos procesą.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video