Top Baneris

„Saulė“ kolektyvai kraustosi į naujas repeticijų erdves

2022 balandžio 2 d.
Šaulių koncerttų salė
Šiaulių sav. nuotrauka
Pasidalykite straipsniu

Baigta Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ pastato naujo priestato statyba. Atlikti visi apdailos darbai, montuojami baldai, statoma įranga. Pirmieji į modernias patalpas grįžo kamerinio orkestro muzikantai.

Koncertinės įstaigos „Saulė“ kolektyvų muzikantai kraustosi į naujas repeticijų erdves naujame priestate. Naujasis korpusas jau visiškai užbaigtas, kiekvienas kolektyvas turės savo patalpas repeticijoms, įrengti artistų persirengimo, poilsio kambariai, grimerinės. Atkeliavo reikalinga įranga, montuojami nauji baldai.

Pirmieji į patalpas grįžo kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ muzikantai. Meno vadovas ir dirigentas, garsus smuikininkas Vilhelmas Čepinskis sakė esąs maloniai nustebęs tuo, ką rado – darbai daryti itin atsakingai, daug dėmesio skirta akustiniams sprendimams.

„Turėjau lūkesčių dėl repeticijų patalpų akustikos, apie tai kalbėjau dar prieš prasidedant apdailos darbams. Viskas atsakingai įgyvendinta, tikiu, kad tai nebuvo lengviausi ir pigiausi sprendimai. Tikrai esu gyvenime daug matęs salių ir repeticijų patalpų, čia yra pasaka, aukščiausia klasė!“, – kalbėjo maestro V. Čepinskis.

Pasak koncertinės įstaigos direktoriaus pavaduotojo Stasio Trijonio, pradžioje buvo numatyta įrengti paprastas patalpas, kaip biurui, todėl reikėjo daryti pakeitimus.

„Nuolat konsultavomės su akustikos specialistais, taigi sienos, lubos, grindys, durys, langai, buvo parenkami ir montuojami laikantis rekomendacijų. Dabar matome, kad net ir vykstant renginiui salėje, mūsų kolektyvų muzikantai galės repetuoti, vieni kitiems netrukdydami. Ateityje dar įrengsime sistemą, kad grimerinėse esančiuose ekranuose artistai matys renginio salėje vaizdą ir galės tiesiogiai sekti pasirodymų eigą“, – pasakojo S. Trijonis.

Rekonstruojama ir koncertinė salė. Būsimos scenos plotas bus beveik 250 kv. metrų – laisvai turėtų tilpti ne tik pilnas orkestras, bet ir choras. Tai bus viena didžiausių scenų Šiaurės Lietuvoje! Jei būtų užtikrintas reikiamas finansavimas, salės atnaujinimą būtų galima užbaigti dar iki žiemos. Savivaldybė tam šiemet yra paskyrusi 750 tūkstančių eurų, 2021 m. buvo skirta ir 200 tūkst. eurų naujoms kėdėms. Salės šviesų ir garso įrangai įsigyti lėšos taip pat buvo skirtos. Bendra salės atnaujinimo ir akustinių sprendimų įdiegimo sąmata siekia apie 1,7 mln. eurų sumą, Šiaulių meras A. Visockas kvietė Kultūros ministeriją bendradarbiauti kooperuojant lėšas ir skiriant 50 proc. (750 tūkst. eurų) reikalingos sumos. Tačiau Šiaulių kultūros poreikiams lėšų kol kas nebuvo rasta.

saule siauliai 3
Rekonstruota salė turės didesnę sceną

 

Šaltinis: Šiaulių savivald.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video