Top Baneris

Saugesnė saulės elektrinė – patikimiausia investicija

2019 birželio 19 d.
saulės elektrinė, „Sinergija LT“
Pasidalykite straipsniu

Ant stogų įrengiamų saulės elektrinių projektai sparčiu tempu populiarėja ir Lietuvoje. Energijos kompanija „Sinergija LT“, atliekanti visus saulės elektrinių įrengimo eigos etapus, siūlo gerokai didesnį sistemos saugumą, valdymo efektyvumą ir gana greitai atsiperkančią ilgalaikę investiciją.

Problema pasimato akimirksniu

Įmonės „Sinergija LT“ profesionalai konsultuoja, projektuoja, montuoja, prižiūri ir parduoda saulės elektrinių įrangą, suteikia garantiją, sutvarko reikalingus dokumentus ir padeda žmonėms gauti paramą. Įmonė taiko sistemą „SolarEdge“ ir yra šios bendrovės partneriai. „Sinergijos LT“ direktorius Julius Gaižauskas teigia, kad pagrindinis šios sistemos pranašumas – tai, kad inverteriui teikiama 12, o optimizatoriams – netgi 25 m. garantija. Savo saulės elektrines įmonė skirsto ne pagal fotovoltinius modulius, o pagal įtampos keitiklius.

Taikant technologiją „SolarEdge“, galios optimizatoriai dedami ant kiekvieno modulio, todėl kiekvieno jų darbas optimizuojamas atskirai, stebint monitoringo sistemoje, telefone arba kompiuteryje. Todėl jei sistemoje kyla problemų, jas galima atrasti, išsiaiškinti jau tą pačią akimirką. „Mūsų konkurentai dažnai siūlo sistemas su standartiniais įtampos keitikliais, kuriose moduliai dažniausiai jungiami į vieną arba dvi grandines. Todėl monitoringo sistemoje matai visos grandinės darbą. Jei kažkur modulyje atsiranda problema, ji pasislepia. Matai efektyvumo trūkumą, bet neaišku, kodėl ir kur“, – sistemų skirtumą komentuoja J. Gaižauskas.

Ne mažiau svarbios ir priešgaisrinės, saugumą garantuojančios „SolarEdge“ savybės. Išjungus įtampos keitiklį, kiekvienas modulis skleidžia tik 1 V įtampos. Pavyzdžiui, jeigu grandinėje yra 36 moduliai, joje susidarys tik 36 V įtampos. Tokiu pat atveju standartinėje sistemoje, išjungus inverterį, įtampa pakils net iki 800–1000 V. Taigi, kilus gaisrui, jo net nebūtų galima gesinti dėl didžiulės srovės ir įtampos.

Akivaizdžią šios sistemos paklausą geriausiai atskleidžia statistika – „Sinergija LT“ šiuo metu parduoda net 2/3 „SolarEdge“ ir tik 1/3 – standartinių inverterių.

tavo saules elektrine 1

Paklausą skatina parama

Auganti saulės elektrinių paklausa tiesiogiai susijusi su galimybe gauti paramą joms įsirengti. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) teikia 323 eurus už 1 kW saulės elektrinės instaliuotos galios. Gaunantys paramą fiziniai asmenys gali ant stogo įsirengti saulės elektrines iki 10 kW, o prioritetinėmis laikomos elektrinės iki 5 kW. Pagrindinis reikalavimas, kad moduliams būtų teikiama iki 10 m. produkto garantija ir 25 m. 80 proc. efektyvumo garantija. Juridiniai asmenys taip pat gali gauti paramą saulės elektrinėms ant viešosios paskirties pastatų įsirengti. Be to, pramonės įmonėms gauti paramą atsinaujinantiems energijos šaltiniams siūlo Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA).

J. Gaižauskas primena, kad fiziniams asmenims, gavusiems paramą, įsirengta saulės elektrinė atsiperka gana greitai, per 7–8 metus. Taigi, žmogus gali gerokai sumažinti sąskaitas už elektros energiją, o išskirtiniais atvejais netgi gauti nulines sąskaitas. „Elektros energijos kaina kyla ir neaišku, kas bus ateityje, taigi, nuosava saulės elektrinė apsaugotų nuo kainų augimo“, – sako įmonės „Sinergija LT“ direktorius. Be to, tokia investicija ne tik greitai atsiperka, bet ir yra ilgalaikė, nes moduliai, elektros instaliacija bei didžioji dalis elektrinės įrangos gali sėkmingai veikti daugiau nei 30 metų.

Savo saulės elektrinių veiklą įmonė plėtoja per svetainę www.tavosaulėselektrinė.lt. Jos internetinėje parduotuvėje klientai gali įsigyti rinkinių saulės elektrinėms, modulių, įtampos keiti klių, kabelių ir kitų reikalingų prekių.

tse logo 2

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video