Top Baneris

Santaros klinikų miestelyje atidaryta moderniausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė

2019 gruodžio 19 d.
Infekcinių ligų ligoninė

Trečiadienį Santaros klinikų miestelyje atidaryta nauja Infekcinių ligų ligoninė, kuri įvardijama kaip moderniausia Baltijos šalyse tokio tipo ligoninė. Lietuvos mastu nauja infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninė yra milžiniškas kokybinis sveikatos sektoriaus šuolis.

26 166 kv. m plote „Eikos statyba“ pastatė trijų aukštų A energinio naudingumo pastatą su rūsiu. Pastato plotas – 7 669 kv. metrai.

VUL Santaros klinikų tuberkuliozės ir infekcinių ligų ligoninėje sukurtos saugios, higienos ir biologinės saugos reikalavimus atitinkančios gydymo sąlygos pacientams (150 lovų) ir kokybiškos darbo sąlygos personalui.

Statybos metu įrengta vakuuminio pašto sistema, sujungta su visomis Santaros klinikomis. Pastatas suskirstytas atskirais skyriais, kurių kiekviename įrengtos atskiros ventiliacijos ir šildymo sistemos. Infekciniame korpuse įrengti atskiri boksai, izoliuoti nuo kitų patalpų. Juose įrengtos atskiros vėdinimo ir viršslėgio sistemos. Ebolos (sunki virusinė liga) boksuose įrengti specialūs eboliniai filtrai. Raupsų atvejui įrengtas visiškai izoliuotas, nesusisiekiantis su kitomis patalpomis, boksas su atskiru įėjimu iš lauko. Pastato patalpose oras bus reguliuojamas automatizuotai.

Infekcinių ligų ligoninė

Infekcinių ligų ligoninė

Infekcinių ligų ligoninė

Infekcinių ligų korpuse visos Lietuvos pacientams bus teikiamos ne tik stacionarinės, bet ir ambulatorinės paslaugos. Čia konsultuos ir gydys aukščiausios kvalifikacijos infekcinių ligų ir kvėpavimo organų ligų specialistai, bus atliekami laboratoriniai ir radiologiniai tyrimai, tęsiamas lėtinėmis infekcinėmis ir plaučių ligomis sergančių pacientų ilgalaikis ambulatorinis stebėjimas bei gydymas.

Čia tiek suaugusiems, tiek vaikams bus teikiamos konsultacijos dėl skiepų ir atliekami profilaktiniai skiepijimai įvairiomis komercinėmis ir valstybės lėšomis kompensuojamomis vakcinomis. Pacientai prieš egzotines keliones bus kviečiami atvykti konsultacijai dėl skiepų ir maliarijos profilaktikos paskyrimo. Taip pat bus konsultuojami ir skiepijami įvairioms rizikos grupėms priklausantys asmenys: lėtinėmis ligomis sergantys asmenys, asmenys su nusilpusiu imunitetu, nėščiosios ir kt.

Ligoninės statyboms išleista per 14 mln. eurų, kurių didesnioji dalis skirta iš Europos Sąjungos fondų.

Komentarai