Top Baneris

Sankryžos viduryje – akiai neįprasta erdvė

2017 liepos 21 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauniečiams ir miesto svečiams pristatytas naujausias Kauno akcentas – Jurgio Mačiūno aikštė. Lankytojams vargiai pasiekiama aikštė įkurdinta trišalės sankryžos, jungiančios Vytauto prospektą bei K. Donelaičio ir Parodos gatves, viduryje.

Minėtoji sankryža šakojasi priešais Parodos gatvės namą Nr. 1, kuriame vaikystėje gyveno pats J.Mačiūnas – vienas „Fluxus“ judėjimo pradininkų. Naujoji erdvė Kaune atitinka „Fluxus“ absurdo dėsnius, mat tai pirmoji pasaulyje aikštė, į kurią negalima patekti, ir kurios pėstieji net nemato. Tokią idėją miestui pasiūlė ir įgyvendino dailininkas Naglis Rytis Baltušnikas.

„Man labiausiai patiko, kad nebuvo oficialaus aikštės atidarymo. Tai būtų prieštaravę „Fluxus“ filosofijai. Šitą idėją galvoje nešiojausi apie penkerius metus. Vieną dieną susitikau su Kauno vicemeru Povilu Mačiuliu, kuris paragino ją pasiūlyti „Kauno akcentų“ idėjų konkursui. Būtent jo dėka šita idėja ir buvo įgyvendinta“, – teigė idėjos autorius bei dailininkas N. Baltušnikas.

Iki rugpjūčio 11 d. menininkai konkursui „Kauno akcentai“ kviečiami teikti vaizduojamojo meno kūrinių idėjas, kurios simbolizuotų Lietuvos valstybingumą, įamžintų ir atspindėtų valstybės atkūrimo šimtmetį Kauno kontekste.

Konkursui siūlomi kūriniai turi architektūriškai, urbanistiškai ir meniškai įsikomponuoti pasirinktoje aplinkoje, nekelti asociacijų su kitais miestais, turėti meninę vertę, būti išskirtiniai, originalios formos bei turinio. Kūriniai taip pat gali būti interaktyvūs ir šiuolaikiški, tačiau išlaikantys semantinį ir kompozicinį ryšį su pasirinkta teritorija. Visa informacija apie konkursą „Kauno akcentai“ skelbiama internetinėje svetainėje http://akcentai.kaunas.lt

Jurgio Mačiūno aikštė. Kauno savivaldybės nuotr.

Taip pat skaitykite:

Naglis Rytis Baltušnikas

Projektas „Mačiūno aikštė“ – intervencija į Kauno kultūrinį žemėlapį

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuMenininkas Naglis Rytis Baltušnikas 2016 metais konkursui „Kauno akcentai“ pateikė aikštės, skirtos Jurgiui Mačiūnui, projektą. Aikštė, atitinkanti „fliuksiško“ absurdo dėsnius ir švelniai rizikuosianti jos lankytojų sveikata bei turtine padėtimi, turėtų atsirasti kovo pabaigoje trišalėje sankryžoje, jungiančioje Vytauto prospektą, Donelaičio ir Parodos gatves. Minėtoji sankryža, beje, šakojasi priešais Parodos gatvės namą Nr. 1, kuriame vaikystėje […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video